Nowoczesne sporty ekstremalne

Nowoczesne sporty ekstremalneKażdy z nas potrafiłby wymienić kilka dyscyplin sportów ekstremalnych, ale zazwyczaj byłyby to te najbardziej popularne. Znamy takie sporty wyczynowe jak kajakarstwo górskie, wspinaczka, windsurfing, snowboard, skoki na bungee, loty paralotnią, nurkowanie czy skoki ze spadochronem.

Osoby bardziej zainteresowane tematem mogą wymienić również zwiedzanie jaskiń, wyczynowe wyścigi motocyklowe oraz parkour, czyli pokonywanie przeszkód w mieście dzięki widowiskowym akrobacjom gimnastycznym. Na tym jednak nie koniec. Współcześnie turystyka ekstremalna bardzo wyraźnie się rozwija, wciąż pojawiają się nowe sporty i ich wielbicieli nie brakuje.

Bardzo ciekawym, aczkolwiek dość nowym sportem w Polsce jest tricking. To dyscyplina sportów ekstremalnych, łącząca w sobie elementy kilku innych, a mianowicie gimnastyki artystycznej, tańca breakedance jak również sportów walki. W trickingu wykorzystywane są zarówno chwyty z judo, karate jak również takewondo.

Całość wygląda bardzo widowiskowo. Od osób uprawiających ten sport wymaga się dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Tricking jest również często uprawiany przez kaskaderów, wielbiciele tej dyscypliny wyjeżdżają na obozy oraz organizują ciekawy wyprawy ekstremalne w miejsca, gdzie mogą doskonalić swój warsztat. Ponadto, bardzo ciekawą dyscypliną sportów ekstremalnych jest pogoń za trąbami powietrznymi. Z uwagi na rzadkie zjawiska tornad nie jest popularna w Polsce, ale za to na Zachodzie jak najbardziej. Biznes huraganowy rozwija się tam bardzo prężnie.

Wraz z rozpoczęciem sezonu tornad w różnych miejscach kraju zbierają się wielbiciele tego niebezpiecznego sportu wyczynowego. Gonienie trąb powietrznych jest groźne, ale jednocześnie bardzo emocjonujące. Obecnie rozwija się również wiele innych rodzajów turystyki, które nie są może niebezpieczne, ale z różnych względów można nazwać je oryginalnymi i ekstremalnymi. Doskonałym przykładem jest zwiedzanie cmentarzy, a dokładniej odwiedzanie grobów znanych ze świata muzyki, filmu, biznesu czy polityki.