Niezwykłe pamiątki ze ślubu

Fotografia ślubnaWażne jest, aby dzień własnego ślubu dobrze zapamiętać. Dlatego właśnie tak istotne jest zastanowienie się nad tym, jak ciekawie utrwalić wszystkie ważne chwile na ślubie, jak je najlepiej oprawić, aby wspomnienia cieszyły nas przez długi czas.

Pierwszym pomysłem jest zatrudnienie fotografa i zlecenie mu wykonania zdjęć na ślubie. Taka usługa obejmuje fotografowanie w trakcie uroczystości jak i podczas wesela. Można zażyczyć sobie również robienia profesjonalnych zdjęć w trakcie przygotowań do ślubu.

Można wtedy uchwycić takie ważne i wzruszające momenty jak przypinanie welonu, układanie włosów pannie młodej czy przygotowywanie obrączek ślubnych i składanie ich na ręce świadka, który w odpowiedniej chwili w kościele poda je młodej parze. Fotograf jest zapraszany zarówno do kościoła jak również na wesele.

Ponadto, wiele młodych par decyduje się również na wykonanie profesjonalnej sesji ślubnej. Może ona odbywać się w różnych miejscach, takie w studio fotograficznym. Bardzo modne jest robienie sesji w miejscach, które są z jakiegoś powodu ważne dla młodych. Może to być kawiarnia czy park, w jakim się poznali lub klub, do którego wybrali się na pierwsza randkę. Można także zdecydować się na odpowiednie wystylizowanie sesji, aby była ona zgodna z zainteresowaniami młodych oraz tym, co ich połączyło. Fotografowie robili już przeróżne sesje: na koniach, w ZOO, na plaży, na statku, w samolotach, na wysokościach, ale także na kortach tenisowych czy na dworcach kolejowych, gdzie w trakcie podróży poznali się przyszli małżonkowie. Kolejnym sposobem na ciekawe utrwalenie chwil ze ślubu jest zdecydowania się na wideofilmowanie uroczystości.

Kamerzysta towarzyszy młodej parze cały czas. Jego praca może zacząć się już w momencie przygotowań do ślubu oraz pokonywania drogi do kościoła. Gdy młodzi przybywają do świątyni oddzielnie, można na sam początek zatrudnić dwóch kamerzystów. Później filmowana jest sama uroczystość w kościele wraz z momentem składania przysięgi oraz wesele, czyli szalona zabawa do białego rana.