Nadmierne owłosienie i jego depilacja

Nadmierne owłosienieDepilacja to ważna czynność, polegająca na usuwaniu zbędnego owłosienia. Jak istotną rolę odgrywa odpowiednia depilacja, wie praktycznie każda kobieta. Owłosienie pod pachami czy owłosione nogi - to mało estetyczny widok, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy zaczynamy nosić coraz bardziej skąpe ubrania. Szczególnie w okresie urlopowym warto pomyśleć o odpowiedniej depilacji. Włosy są to przydatki skóry pochodzenia naskórkowego.

Włoski takie pokrywają niemal całe ciało człowieka i występowanie tzw. meszku włosowego nie jest akurat problemem. Problem pojawia się wtedy, gdy w miejscu, w którym normalnie rośnie meszek, pojawiają się mocne i sztywne włosy.

Defekt ten często dotyka wiele kobiet oraz młodych dziewcząt. Wyróżnić można nadmierne owłosienie ogólne oraz miejscowe. Nadmierne owłosienie o charakterze wrodzonym dotyczy całego ciała. Schorzenie to występuje rzadko i jest dziedziczne. Nadmierne owłosienie o charakterze nabytym nasila się szczególnie w okresie dojrzewania. Schorzenie to jest wynikiem zaburzeń pracy układu nerwowego oraz hormonalnego.

Innym problemem jest owłosienie miejscowe, które zazwyczaj występuje na twarzy, w okolicach wąsów, brody, pasa pod brodą, na klatce piersiowej oraz linii ciągłej brzucha. Czynniki, które wpływają na pojawienie się nadmiernego owłosienia można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. To czynników wewnętrznych należą w pierwszej kolejności zaburzenia hormonalne, zaś do zewnętrznych: nadmierne opalanie się, golenie oraz drażnienie mechaniczne.

Miłość nieszczęśliwa oraz fatalna w literaturze

Nieszczęśliwa miłośćChciałbym przedstawić kilka przypadków osób, które się nieszczęśliwie zakochały lub ich miłość okazała się fatalna. Temat ten jest

Sztuczne słodziki a problemy z fenyloalaniną

Sztuczne słodzikiTrzymanie zdrowej diety w tych czasach staje się coraz trudniejsze, pomimo tego, że powstaje całe multum sklepów ze zdrową żywnością. Mamy pełno

Komórki macierzyste. Recepta na dłuższe życie

Komórki macierzyste O komórkach macierzystych mówi się niemało. Temat ten pojawia się zarówno w aspekcie pozytyw