Moda biznesowa dla kobiet - najnowsze trendy

Moda biznesowa dla kobietJak każda moda, tak i moda biznesowa żyje własnymi zasadami, które należy przestrzegać. W wielu korporacjach pracodawca określa wizerunek, jaki powinien prezentować jego pracownik. Zasady są zazwyczaj ogólne i w pewnym stopniu można nieco przeorganizować swoją garderobę, aby nie złamać firmowych warunków a jednocześnie wyglądać modne, elegancko a przede wszystkim profesjonalnie.

Poniżej opis najnowszych trendów mody biznesowej dla pań.

Po pierwsze kolor…

Obecnie królują wszelkie odcienie niebieskiego - począwszy od błękitu a skończywszy na granacie oraz odcienie szarości - począwszy od gołębiego a skończywszy na bardzo ciemnym graficie.

Po drugie spodnium… czyli damska wersja garnituru

Marynarka musi być wąska, dopasowana do figury. Długość do bioder. Zapinana na dwa guziki. Zamiast kieszeni, ozdobne patki, które tylko imitują kieszenie. Koniecznie wszyte pod skosem. Ten zabieg pozwoli optycznie jeszcze bardziej wyszczuplić talię. Do tego wąskie spodnie, z prostymi nogawkami. Spodnie mogą mieć kant, ale nie muszą.

Po trzecie garsonka…

Marynarka jak wyżej. Spódnica musi być wąska, ale nie ołówkowa. Obowiązująca długość to midi, tylko nieznacznie powyżej kolana.

Po trzecie faktura materiału i wzór…

Wybieramy tkaniny, które się nie gniotą. Nie oznacza to jednak poliestru, który zwłaszcza wiosną i latem nie nadaje się do noszenia ze względu na bardzo ograniczoną przepuszczalność powietrza. Należy wybierać mieszanki tkanin z dodatkiem naturalnych włókien. Jeśli chodzi o fakturę, powraca prawie już zapomniana jodełka.

Po czwarte…, co pod marynarkę…

W kwestii koszul damskich pozostawia się paniom większą dowolność. Może to być prosta koszulowa bluzka z kołnierzykiem, jak również koszulka z prostym wykończeniem w kształcie łódki lub okręgu. Na bardziej odważne, kolorowe panie, czekają bluzki z wiązaniami lub niewielkim żabotem. Kolory w zasadzie dowolne, choć i tu wszelkie odcienie szarości i błękitu będą najbardziej na miejscu.

Po piąte odzież wierzchnia…

Tu również obowiązują pewne modowe zasady. Na chłodniejsze dni niezastąpiony będzie filcowy płaszcz o długości do połowy uda. Będzie w nim ciepło, a jednocześnie nie będzie krępował ruchów. Płaszcz powinien być zapinany na jeden rząd guzików z niewielkimi klapami. Na cieplejsze dni idealnie pasuje trencz wiązany w pasie.

Na koniec nie można oczywiście zapomnieć o dodatkach, którymi są czółenka (na obcasie lub płaskie) oraz torby z uchwytami, które pomieszczą zarówno damskie drobiazgi, jak i dokumenty.