Migrena - co warto wiedzieć na jej temat?

MigrenaMoże sprawić wiele problemów i w znacznym stopniu utrudnić wykonywanie codziennych czynności. Migrena, czyli wyjątkowo uciążliwy ból głowy, jest coraz bardziej powszechną dolegliwością. Komu migrena zagraża najmocniej i w jaki sposób można zwalczać taki problem?

Migrena jest problemem, z którym bardzo często muszą się borykać ludzie młodzi. Dzięki badaniom udało się ustalić, że ten uciążliwy ból głowy oraz towarzysząca mu aura, najczęściej atakuje osoby pomiędzy 25 a 35 rokiem życia. Wprawdzie i osoby starsze walczą z tą przypadłością, niemniej jednak to osoby młode dominują w gronie pacjentów walczących z migreną.

Dlaczego migrena jest tak poważnym problemem? Bo może poważnie utrudniać życie, a lekceważenie jej jest poważnym błędem. Ta przypadłość to znacznie bardziej skomplikowany problem, niż tylko ból głowy. Objawy migreny są dość charakterystyczne. Atak tej choroby zazwyczaj dotyczy jednej strony głowy, choć zdarza się, że pulsujący ból ma charakter obustronny. Warto podkreślić, ból ten nie jest jedynym problemem związanym z atakiem migreny, a osoby cierpiące w jej powodu muszą się też zmierzyć z takimi problemami, jak mdłości oraz zaburzenia percepcji. Z atakami migreny często związane są też nagłe zmiany nastroju oraz problemy związane z apetytem.

Wszystko to przyczynia się do pogorszenia samopoczucia i ma znaczny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jeszcze bardziej skomplikowanym problemem jest tzw. migrena z aurą. Czym jest aura? Tym pojęciem określa się szereg zaburzeń wzrokowych, które często pojawiają się w trakcie ataku migreny. I one utrudniają życie, tym bardziej, że często problemy takie występują w najmniej spodziewanych okolicznościach.