Mata z kolcami do akupresury

Mata z kolcamiCodzienny relaks i masaż w zaciszu domowym od teraz nie jest dostępny tylko dla wybranych. Wprost przeciwnie, dzięki matom z kolcami do akupresury każdy może pozwolić sobie na chwilę odpoczynku dla ciała i ducha, kiedy tylko zechce. Dowiedz się więcej o stosowaniu mat z kolcami i ich korzyściach, tak by wybrać tę idealną dla siebie!

W ostatnich latach maty do akupresury stały się naprawdę popularne. Nic w tym dziwnego, skoro to świetny sposób na relaks w domu, a także sposób na poprawę zdrowia. Dowiedz się, jakie warto z nich skorzystać oraz jakie są plusy z takiego masażu w zaciszu domowym.

Jakie są korzyści ze stosowania maty z kolcami?

Użytkowanie maty z kolcami wpływa na cały organizm. To sposób by pobudzić układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny. Dzięki temu zmniejsza się napięcie w ciele, znikają niektóre dolegliwości bólowe, a także zwiększa się nasza odporność. Taka mata tym samym jest świetnym rozwiązaniem w przypadku obolałych mięśni po treningu oraz przeciążeniem kręgosłupa po pracy siedzącej.

 • Rozwiązanie dla prawie każdego: mata ma działanie rozluźniające, co szybko docenią zarówno osoby, które dużo trenują, jak i te, które spędzają większość dnia w tej samej pozycji, albo mało się ruszają.
 • Ulga dla kręgosłupa: co więcej, znaczna część kupujących matę do akupresury decyduje się na jej zakup ze względu na odczuwane dolegliwości ze strony kręgosłupa. I to jest bardzo dobry wybór, bo za sprawą nacisku kolców na mięśnie mata pozwoli na zmniejszenie odczuwalnego bólu w okolicy odcinka lędźwiowego.
 • Szybsza regeneracja: mata z kolcami pobudza i przyspiesza regenerację. To wpływa na poprawę krążenia, a także usuwanie produktów przemiany materii. Osoby, które trenują, mogą to odczuć w postaci ulgi po treningu i zmniejszenia odczuwania bolesności mięśniowej - zakwasów.
 • Lepsza jakość snu: działanie maty z kolcami często porównuje się do masażu klasycznego. A to oznacza, że dzięki zmniejszeniu napięcia nerwowego, odczucia odprężenia i ulgi o wiele łatwiej o naprawdę głęboki i regenerujący sen.
 • Relaks: mata z kolcami stymuluje układ nerwowy, co sprawia, że wydzielą się endorfiny. Tym samym chwila na macie po ciężkim i stresującym dniu może być jednym z lepszych sposobów na relaks.

Tym samym mata z kolcami będzie świetnym wyborem, jeśli zmagasz się z:

 • bólami kręgosłupa,
 • rwą kulszową,
 • bólami stawów,
 • migrenami i bólami głowy
 • sztywnością karku,
 • stanami przemęczenia organizmu,
 • nadmiernym stresem,
 • cellulitem.

Jak wygląda jej stosowanie?

Czujesz, że mata do akupresury jest dla Ciebie? W takim razie zadbaj o regularne korzystanie z niej, by osiągnąć jak najlepsze efekty: poprawy zdrowia, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz odprężenia.

Tylko jak zacząć z niej korzystać? Na początku warto nieco oswoić się z matą i zacząć od leżenia na niej kilka minut - możesz to robić na plecach oraz brzuchu. Za to, jeśli chcesz zapewnić sobie masaż stóp, to stań na niej albo powoli się przechadzaj. Jeśli poczujesz, że możesz dłużej, to zwiększaj ten czas najlepiej aż do 30 minut jednorazowego stosowania maty.

Więcej informacji na temat maty, jej stosowania, jak i wyboru tej odpowiedniej znajdziesz tutaj: https://biohacki.pl/mata-z-kolcami-do-akupresury-dzialanie-efekty-jak-uzywac-i-ktora-wybrac/.

Kto nie powinien z niej korzystać?

Nim zdecydujesz się na zakup maty, sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań do korzystania z tego rozwiązania. Nie zaleca się stosowania maty w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi i stosowania leków na ten problem. Z racji na to, że kolce maty powodują lekkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry, to nie można jej stosować w przypadku otwartych ran, uszkodzeń skóry, a także poparzeń. Warto wziąć także pod uwagę niektóre pieprzyki, jeśli boisz się podrażnienia niektórych pieprzyków np. przez ich nietypowy wygląd, albo wystającą formę, to warto najpierw skonsultować się z dermatologiem. W sytuacji ciąży, karmienia piersią czy niektórych chorób chronicznych dobrze jest najpierw omówić pomysł stosowania maty wraz z lekarzem.

Wprowadź do swojej codzienności odprężający rytuał z mata z kolcami - Twoje ciało, jak i umysł szybko Ci za to podziękują!

Komentarze