Maseczki do twarzy - jak używać, jaki rodzaj wybrać, po co stosować?

Maseczki do twarzyMaseczki do twarzy - jak używać, jaki rodzaj wybrać, po co stosować? Nasza twarz jest naszą wizytówką. Dbamy o nią, pielęgnujemy, nakładamy kremy, czy makijaż. Zawsze chcemy wyglądać nieskazitelnie i atrakcyjnie. Ale żeby ten stan piękna naszej twarzy utrzymać na dłużej, można, a nawet warto, stosować maseczki do twarzy.

Jakie maseczki do twarzy stosować?

Wszystko zależy od rodzaju cery, bo pod waśnie jej typ ustala się rodzaj maseczki do twarzy. Można też, zamiast kupnych gotowych masek, przygotować sobie odpowiednią w domu, ze składników, które posiadamy. Niezależnie od tego, jaką mamy cerę, dobra maseczka powinna mieć pewne składniki warte uwagi. Przede wszystkim witaminy A, B, C, E, F, K, rumianek, kolagen, olejki z jojoba, gliceryna, czy minerały. Wszystko zależy oczywiście od tego, czego potrzebujesz dla poprawy swojej cery - oczyszczenia, nawilżenia, czy odświeżenia.

Maseczki nawilżające

Nasza skóra nigdy nie ma dość porządnego nawilżenia, a maski tego typu można stosować właściwie do każdego typu cery. Jednak najlepsze będą właśnie dla cery suchej. W swoim składzie mają przede wszystkim oleje, witaminy i minerały, a także kwas hialuronowy – to wszystko wpływa na to, że nasza skóra twarzy zostaje głęboko nawilżona i też odżywiona. Wspomóc działanie takiej maski może stosowanie dodatkowo odżywczego kremu do twarzy.

Maski oczyszczające

Ich zadaniem jest oczyścić naszą skórę, usunąć martwy naskórek, ale też stosowanie maseczek oczyszczających regularnie spowoduje, że na naszej twarzy będzie pojawiać się mniej wyprysków, czy zaskórników. Maseczki oczyszczające najlepsze są do cery trądzikowej, jak również mieszanej, czy tłustej.

Maseczki odżywiające i ujędrniające

Maseczki odżywiające stosujemy przede wszystkim po to, aby jak najdłużej cieszyć się gładką, elastyczną i młodą skórą twarzy. Dlatego najlepsze będą dla cery dojrzałej. Podobne działanie będą miały maski ujędrniające.

Maseczki domowe

Przy stosowaniu maseczek do twarzy, warto też zamiast kupnych, przygotować sobie domowe. Dlaczego? Bo nie dość, ze przygotujesz je sama bardzo szybko i łatwo, to koszt wcale nie będzie większy, a skutek równie imponujący, jak przy stosowaniu tych zakupionych w sklepie.

Z czego robić maseczki domowe?

Najlepszymi składnikami do masek domowych będą...owoce i warzywa. Jabłko, por, truskawki, awokado, ale też płatki owsiane, miód, a nawet jajko. Owoce i warzywa mają w składzie mnóstwo witamin i minerałów, zatem zadziałają odżywczo. Płatki owsiane z miodem to świetny peeling, a zatem oczyszczenie i nawilżenie, dzięki miodowi. A jajko to tak potrzebne nam nawilżenie.

A jak nakładać maseczkę na twarz?

W pierwszej kolejności należy dogłębnie oczyścić skórę twarzy - demakijaż i peeling to wymóg. Samą maskę nakładamy za pomocą palców - najpierw nos, potem policzki ( omijamy okolice oczu), potem czoło, na końcu broda. Tak maskę pozostawiamy na minimum kwadrans, potem należy ją dokładnie zmyć bieżącą wodą. Aby stosowanie masek miało sens, należy robić to regularnie co 2-3 dni, wtedy skóra twarzy ma dostarczane konkretne, potrzebne jej składniki, przez co efekt jest utrwalony.

Każda kobieta dba o swoją pielęgnację. Jest to naturalne, że chcemy być piękne i czuć się piękne zawsze, niezależnie od pory dnia, czy nawet roku. Zatem oprócz stosowania kremów i oczyszczania skóry twarzy, warto zainteresować się tematem masek do twarzy. Na pewno nie zaszkodzą, a z pewnością pomogą utrzymać naszą cerę w doskonałej kondycji.