Manicure tradycyjny

Estetyczny wygląd dłoni i paznokci wpływa na naszą pozytywną samoocenę oraz na sposób w jaki odbierają nas inni ludzie. Dlatego warto poświęcić czas na pielęgnację dłoni w domu lub zdecydować się na zabieg manicure w salonie kosmetycznym. Klientki gabinetów kosmetycznych chętnie decydują się na manicure tradycyjny, zwany również klasycznym.

Jest to zabieg pielęgnacyjny polegający przede wszystkim na skróceniu i opiłowaniu paznokci oraz usunięciu skórek okalających płytkę paznokcia.

Manicure tradycyjny cechuje fakt, iż skórki usuwane są przy pomocy metalowych cążek. Zabieg ten może być połączony z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi np. wykonanie peelingu, masażu, nałożenie maski kosmetycznej na dłonie oraz zabiegami upiększającymi np. malowanie, zdobienie paznokci.

Kosmetyczka rozpoczyna zabieg od skrócenia paznokci, następnie opiłowuje je pilnikiem w celu nadania im pożądanego kształtu. Delikatnie odsuwa skórki przy użyciu drewnianego patyczka, po czym przygotowuje kąpiel paznokci, która zmiękczy skórki, a przez to ułatwi ich wycięcie.

Po zakończonej kąpieli osusza dłonie klientki i podważa skórki drewnianym patyczkiem, w celu zapewnienia łatwiejszego dostępu do nich, a przez to zminimalizowania ryzyka uszkodzenia płytki paznokci. Najważniejszy krok, bo wymagający dużej wprawy i precyzji, to wycięcie skórek cążkami. Na tym etapie zasadniczo manicure tradycyjny dobiega końca. Chyba, że klientka życzy sobie pomalowania paznokci lakierem. Wówczas kosmetyczka odtłuszcza paznokcie, wygładza ich powierzchnię przy użyciu polerki, nakłada lakier bazowy i dwie warstwy kolorowego lakieru do paznokci. Całość wykańcza nałożeniem lakieru utwardzającego oraz delikatnym wmasowaniem oliwki w skórki.