Manicure ombre - klasyczny i gradient

Paznokcie ombreManicure ombre - klasyczny i gradient. Kilka sezonów temu pokochałyśmy włosy ombre, których koloryzacja polegała na cieniowaniu barwy od najciemniejszej do najjaśniejszej, teraz przyszła kolej na paznokcie. Obecnie modne są dwie metody wykonywania ombre na paznokciach.

Pierwsza z nich to klasyczne ombre czyli nałożenie na każdym paznokciu innego odcienia tego samego koloru, zaczynając od najjaśniejszego ku najciemniejszemu lub w odwrotnej kolejności. Kolejna metoda to manicure ombre gradient polegający na takim nałożeniu koloru by na płytce jednego paznokcia pojawiły się różne odcienie tej samej barwy.

Wykonanie klasycznego manicure ombre jest niezwykle proste i ogranicza się jedynie do zakupu pięciu różnych odcieniu tego samego koloru, np. od błękitu do grantu lub w bardziej subtelnej wersji tego manicure wyszukanie kolorów różniących się od siebie jedynie o ton lub dwa. Pierwszy typ ombre na paznokciach można wykonać w warunkach domowych bez najmniejszego problemu.

Wykonanie ombre gradient jest znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne ale nie niemożliwe do wykonania w warunkach domowych. Poniżej przestawiamy najprostszą metodę nałożenia ombre gradient na paznokcie.

Manicure ombre gradient

Do wykonania ombre gradient będziesz potrzebować:

 • cztery odcienie tego samego koloru (dobry efekt można już uzyskać przy 3 odcieniach), lakiery należy ustawić w kolejności od najjaśniejszego do najciemniejszego;
 • miseczkę z zimną wodą;
 • kilka sztuk trójkątów z gąbki mogą być kosmetyczne lub wycięte z gąbki do mycia naczyń;
 • oliwka lub tłusty krem do zabezpieczenia skórek, które w tym wypadku będą bardziej narażone na zamalowanie, ponieważ odciskany kolor może zafarbować również skórki;
 • patyczki kosmetyczne do usunięcia lakieru ze skorek;
 • zmywacz do paznokci;
 • przy wykonywaniu manicure ombre gradient po raz pierwszy naszykuj również płatki kosmetyczne na wypadek konieczności zmycia lakieru z całej powierzchni paznokcia.

Zanim przystąpisz do malowania paznokci warto poddać je dwóm poprzedzającym zabiegom:

 • posmaruj skórki wokół paznokcia specjalnym kremem do usuwania zbędnego naskórka, po upływie 5 minut wsmaruj krem wokół paznokcia, następnie zdejmij skórki drewnianą szpatułką. Uwaga po wykonaniu tej czynności należy dokładnie przetrzeć płytkę paznokcia zmywaczem w przeciwnym razie lakier będzie odpryskiwał.
 • nadaj paznokciom ładny kształt za pomocą papierowego pilniczka

Manicure ombre krok po kroku

 1. Posmaruj skórę wokół paznokci oliwką lub kremem dzięki czemu unikniesz mozolnego zmywania przypadkowo zamalowanych skórek.
 2. Przed nałożeniem lakieru warto nałożyć na paznokcie bazę, na której lepiej trzyma się lakier i która zapobiega powstawaniu przebarwień.
 3. Pomaluj najjaśniejszym odcieniem paznokcie na całej długości.
 4. Namocz gąbki w miseczce z wodą i odsącz je dokładnie by nie wchłaniały zbyt dużo lakieru.
 5. Odsączone gąbki pomaluj różnymi odcieniami lakieru i odciskaj je na paznokciach - warto zacząć od najjaśniejszego na górze paznokcia i nakładać kolejne odcienie ku dołowi.
 6. Po pomalowaniu wszystkich paznokci zetrzyj patyczkami kosmetycznymi kolor ze skórek, co nie powinno być problematyczne po uprzednim ich natłuszczeniu.
 7. Poczekaj aż wszystko dobrze wyschnie - dla utrzymania długotrwałego efektu płytkę paznokcia możesz pociągnąć cienką warstwą utwardzacza.

Nasza porada - najlepszy efekt uzyskasz używając gąbki z jak najmniejszymi porami.

Podobny efekt można uzyskać malując na pasku foli wszystkie odcienie lakieru i odciskając folię na paznokciach. Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników, jednakże manicure ombre gradient z użyciem folii wymaga dużej wprawy i zręczności, za to zajmuje znacznie mniej czasu.

Komentarze