Lifting czy laminowanie rzęs? - za i przeciw

Lifting a laminowanie rzęsDowiedz się, na czym dokładnie polegają oba zabiegi i który będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

Alternatywa do przedłużania rzęs

Lifting czy laminowanie rzęs - który zabieg najlepiej sprawdzi się na Twoich rzęsach? Zarówno laminacja rzęs, jak i lifting rzęs to najnowocześniejsze zabiegi, które pozwolą Ci uzyskać ładniejsze i bardziej wyraziste rzęsy, w całkowicie naturalny sposób. I to w zaledwie godzinę. W przeciwieństwie do przedłużania rzęs, oba zabiegi nie osłabiają włosków i nie wymagają ciągłego uzupełniania. Sprawdź, na czym dokładnie polegają te metody i która będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Lifting rzęs - na czym dokładnie polega

Lifting rzęs ma na celu podkręcenie włosków na kilka tygodni. Przez ten czas możesz całkowicie zrezygnować z używania zalotki oraz maskary podkręcającej rzęsy. Jak dokładnie wygląda ten zabieg? Podczas niego kosmetyczka przykleja do włosków waciki w kształcie walców, które mają ułatwić nadanie włoskom nowego kształtu. Następnie nakłada na nie specjalny płyn, który pomaga zmienić ich strukturę. Ostatni etap to nałożenie nawilżającego serum, które ma zadbać o odpowiednią kondycję włosków. Lifting rzęs trwa maksymalnie godzinę i jest całkowicie bezpieczny, a jego efekty naprawdę spektakularne. Ceny liftingu rzęs różnią się w zależności od gabinetu, zazwyczaj wynoszą jednak ok. kilkuset złotych.

Laminacja rzęs - na czym polega

Wiele osób myli lifting rzęs z ich laminacją i bardzo często uważa, że to jeden i ten sam zabieg. Lifting rzęs jest jednak tak naprawdę tylko częścią laminacji rzęs. W trakcie laminacji oprócz podkręcenia, rzęsy są też przyciemniane, odżywiane oraz pogrubiane keratyną. Po zabiegu włoski są więc nie tylko zliftingowane, ale również ciemniejsze oraz ekstremalnie zyskują na objętości. Dowiedz się, jak wygląda zabieg laminacji krok po kroku.

  • Najpierw kosmetyczka oczyszcza rzęsy z pozostałości makijażu i je odtłuszcza. Następnie przykleja ochronny silikonowy płatek na rzęsy.
  • W kolejnym kroku przykleja do włosków wałeczek, mający nadać im nowy kształt i nakłada preparat, który sprzyja podkręcaniu włosków.
  • W następnym etapie na rzęsy nakładany jest barwnik, który ma je przyciemnić.
  • Ostatni krok to nałożenie na rzęsy keratyny, który ma je pogrubić, wzmocnić oraz odżywić. Dzięki temu zabieg nie tylko poprawia wygląd, ale też kondycję rzęs.

Laminacja rzęs zajmuje od godziny do półtorej, w zależności od grubości włosków oraz ich ilości. Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Warto podkreślić, że laminacja rzęs nie osłabia ani nie niszczy włosków. Wręcz przeciwnie, stają się po mocniejsze i lepiej odżywione. Efekty laminacji rzęs mogą utrzymywać się do dwóch miesięcy. Zabieg laminacji wykonasz w najlepszych gabinetach, takich jak www.poczuciepiekna.pl.

Bezpośrednio po zabiegu należy też odpowiednio zadbać o włoski, co spowoduje, że rezultaty laminacji utrzymają się jeszcze dłużej. Przez dobę należy nie zmywać oczu i unikać wszelkiego ich kontaktu z wodą. Dlatego też basen, siłownia czy sauna są przeciwwskazane zarówno po laminacji, jak i po liftingu, przez pierwsze 24 godziny.

Lifting czy laminowanie rzęs - który zabieg wybrać

Jeśli zależy Ci tylko na podkręceniu rzęs, natomiast Twoje naturalne włoski są gęste i ciemne, wystarczy Ci zabieg liftingu rzęs. Lifting rzęs jest dobrym wyborem także wtedy, jeśli lubisz rytuał porannego malowania rzęs i nie chcesz z niego rezygnować.

Jeśli natomiast chcesz, żeby Twoje rzęsy były praktycznie "gotowe do wyjścia" od razu po przebudzeniu, idealnym wyborem będzie laminacja rzęs. Dzięki niej nawet na kilka miesięcy możesz zrezygnować ze stosowania zalotki czy maskary. Laminacja rzęs jest też świetnym zabiegiem przed urlopem, jeśli chcesz podczas niego całkowicie zrezygnować z makijażu, ale nadal mieć wyraziste spojrzenie.

Przeciwwskazania do laminowania oraz liftingu rzęs

Zarówno lifting, jak i laminacja rzęs, to bardzo bezpieczne zabiegi, którym może poddać się większość osób. Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, istnieją jednak do nich pewne przeciwwskazania. Laminacji oraz liftingu lepiej, aby nie wykonywały osoby cierpiące na alergie oczu lub skóry wokół nich, mające zapalenie spojówek lub inne infekcje oczu. Również osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę czy inne choroby skórne mogące obejmować także okolicę oczu, powinny poinformować o nich kosmetyczkę przed zabiegiem. Jeśli masz bardzo słabe rzęsy, które łatwo się niszczą lub wypadają, także należy omówić to z kosmetyczką. Zdecydujecie wspólnie, czy laminacja lub lifting rzęs są dla Ciebie na pewno najlepszym zabiegiem.

Lifting czy laminowanie rzęs - podsumowanie

Zarówno laminacja rzęs, jak i lifting rzęs to bardzo bezpieczne zabiegi, które pozwolą Ci w spektakularny sposób odmienić spojrzenie. Oba trwają około godziny i pozwalają na miesiąc lub dwa zapomnieć o stosowaniu zalotki lub maskary. Z pomocą laminacji rzęs bardziej kompleksowo zadbasz o rzęsy, podczas gdy lifting pozwoli Ci je wyraźnie podkręcić. Oba zabiegi mogą być wykonywane zarówno na grubych, jak i cienkich włoskach, jasnych, jak i ciemnych. Warto jednak podkreślić, że nie ma jednej, uniwersalnej metody poprawy wyglądu rzęs, która jest najlepsza dla wszystkich. O tym, która sprawdzi się najlepiej u Ciebie, pomoże Ci zadecydować kosmetyczka na konsultacji poprzedzającej zabieg. Dobierze wówczas najlepszą metodę do rodzaju oraz aktualnego stanu Twoich rzęs.

Komentarze