Lawenda - właściwości kosmetyczne

Lawenda jest jedną z tych roślin leczniczych, z których z powodzeniem można korzystać w walce o zdrowie, jak i w trosce o piękny wygląd. Lawenda, jako roślina kosmetyczna, radzi sobie doskonale, a dzięki wspaniałym składnikom może nam pomagać w walce z wieloma dolegliwościami. Jak możemy ją wykorzystać? Jakie składniki znajdują się w lawendzie?

Lawenda może się pochwalić sporą ilością składników, które skutecznie pomagają nam zachować dobrą formę. Wiadomo, że jest ona źródłem wyjątkowo cennych olejków eterycznych, z powodzeniem wykorzystywanych w aromaterapii.

Octan linalolu, linalol, lawendulol, ocymeny, garbniki, związki trójterpenowe, flawonoidy, fitosterole, kumaryny oraz fenolokwasy - oto kolejne substancje, które mają wpływ na właściwości lecznicze i kosmetyczne lawendy. A w jaki sposób ta roślina może nam pomagać w walce o piękny wygląd?

Kosmetyki naturalne - lawenda

Jako roślina kosmetyczna lawenda sprawdza się doskonale jako składnik perfum, może nam tez pomagać w codziennej pielęgnacji skóry. Sięganie po kosmetyki z dodatkiem lawendy zaleca się przede wszystkim osobom mającym problemy z trądzikiem oraz tym, którzy chcą utrzymać w dobrej formie dojrzałą cerę. Olejek lawendowy, ze względu na swe właściwości, może też przynosić wspaniałe efekty w pielęgnacji cery tłustej. Lawenda pomaga też w usuwaniu obrzęków, dzięki czemu znaleźć ją można w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami.

Kosmetyki z dodatkiem tej rośliny będą też cennym wsparciem dla osób walczących z cellulitem - problemem, z którym można skuteczniej walczyć w chwili, gdy skutecznie pobudzi się krążenie krwi oraz przepływ limfy. Właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne sprawiają z kolei, że lawenda często staje się składnikiem preparatów do pielęgnacji stóp.