Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha - poznaj możliwe efekty po wymrażaniu komórek tłuszczowych!

Zabieg kriolipolizyIntensywne ćwiczenia na siłowni pobudzają metabolizm i rozgrzewają tkankę tłuszczową. Wykonujemy je, aby wyszczuplić sylwetkę i ujędrnić skórę. Oporny tłuszcz potrafi jednak gromadzić się punktowo w partiach, takich jak boczki, uda, ramiona czy podbródek. Między innymi z takimi problemami radzi sobie kriolipoliza, czyli wymrażanie komórek tłuszczowych. Wyjaśniamy, na czym polega tego typu zabieg wykonywany urządzeniem CoolDerm 360 Alpha!

Na czym polega działanie kriolipolizy?

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg, który polega na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych (adipocytów). Jego podstawową zaletą jest redukcja miejscowo zgromadzonych złogów tłuszczu, w tym cellulitu.

Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu w temperaturze poniżej -5 stopni Celsjusza. W momencie chłodzenia tkanki tłuszczowej przez określony czas, dochodzi do krystalizacji trójglicerydów w komórkach i niszczenia ich błon. Uszkodzone adipocyty są kolejno usuwane z organizmu za pośrednictwem naturalnych procesów:

  • zostają wchłonięte i wydalone przez układ limfatyczny;
  • zostają zużyte na poczet energii w procesie metabolizmu.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

W trakcie zabiegu kriolipolizy chłodzeniu poddawana jest podskórna tkanka tłuszczowa. W tym celu fałd skórny jest zasysany przez głowicę chłodzącą. Zabieg wykonuje się przy użyciu różnych urządzeń. W Klinice Novoderm w Łodzi to kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha - specjalistyczny sprzęt z chłodzeniem przestrzennym, który gwarantuje zwiększoną skuteczność w porównaniu do dotychczas stosowanych urządzeń.

Aby komórki tłuszczowe uległy uszkodzeniu, muszą być chłodzone przynajmniej przez 40 minut, dlatego zabieg trwa zwykle ok. godziny, co oczywiście zależy od obszaru, jaki chcemy wysmuklić. Wymrażanie adipocytów nie jest bolesne, a możliwe odczucia to zwykle łagodne szczypanie i szarpanie, wynikające z zasysania fałdu skórnego przez głowicę urządzenia.

Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha - kiedy pojawią się efekty?

Wbrew pozorom kriolipoliza nie jest zabiegiem typowo wyszczuplającym i nie zastąpimy nią naturalnego odchudzania. Za pomocą CoolDerm Alpha można jednak zredukować tkankę tłuszczową na wybranych partiach ciała nawet o kilka centymetrów w obwodzie.

Efekty po kriolipolizie nie są widoczne od razu. Organizm potrzebuje kilku tygodni na usunięcie martwych komórek. W tym czasie warto zwiększyć ilość wypijanej wody, zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Takie działania usprawnią eliminację złogów tłuszczu i przyspieszą stopniowo pogłębiające się efekty kriolipolizy.

Po 4-12 tygodniach można ocenić ostateczne rezultaty i ewentualnie powtórzyć zabieg, ale często już jedna sesja pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Kiedy warto wybrać kriolipolizę?

Zdecydowaną zaletą kriolipolizy CoolDerm Alpha jest możliwość punktowej redukcji tkanki tłuszczowej, co umożliwia modelowanie sylwetki. Działając głowicą urządzenia na wybrane części ciała, nadajemy mu smukłego kształtu, niwelujemy tłuszcz oporny na ćwiczenia i dietę.

Kriolipoliza sprawdza się szczególnie w partiach ciała, w których zwykle gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, takich jak:

  • brzuch,
  • uda (od wewnętrznej i zewnętrznej strony),
  • łydki,
  • pośladki,
  • plecy,
  • ramiona.

Dzięki specjalnej głowicy o mniejszym rozmiarze możliwe jest chłodzenie niewielkich fałdów skóry, dlatego kriolipoliza jest zabiegiem polecanym także do wyszczuplania podbródka. Tkanka tłuszczowa często gromadzi się w tym miejscu, jednak nie sposób usunąć jej za pomocą innych, nieinwazyjnych sposobów.

Kriolipoliza jest doskonałym uzupełnieniem czynności odchudzających. Na zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej często decydują się osoby, które wcześniej zredukowały masę ciała, ale nie mogą pozbyć się tłuszczu z pewnych partii. To metoda bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego można łączyć ją z innymi zabiegami, np. poprawiającymi jędrność skóry i redukującymi niedoskonałości, takie jak np. rozstępy.

Komentarze