Kremy do pielęgnacji cery dojrzałej

Jak dobrze wiemy wyróżniamy kilka rodzajów cery. Wśród niej mamy cerę dojrzałą. Jak każda wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj dobór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle ważny, ponieważ muszą spełnić kilka ważnych zadań. Jak wiadomo wymaga się od nich, by utrzymywały jędrność skóry, ale równocześnie nie mogą jej wysuszać i podrażniać.

Jeszcze więcej uwagi cera dojrzała wymaga w okresie jesienno-zimowym. Co zatem należy kupić jeśli chodzi o sklepowe kosmetyki? Podstawę stanowi krem na dzień. Taki krem musimy przede wszystkim odżywić i zregenerować naszą cerę. Niezwykle ważne jest także nawilżenie.

Zakup kremu na dzień z takimi funkcjami jest wymagany szczególnie dla osób, które mają pracę w biurze, a więc dużo swojego czasu spędzają w budynku. Mamy tam do czynienia z suchym powietrzem, który niestety nie wpływa na naszą skórę pozytywnie. Stąd też mówi się, że jest to podstawowy kosmetyk, ponieważ niezależnie od tego czy chodzimy do pracy czy też nie zawsze rano powinniśmy skorzystać z owego kremu na dzień. Aplikując następnie podkład czy inne kosmetyki kremy zawsze stanowią odpowiednią bazę chroniąc naszą skórę.

Jakie kremy na dzień są warte naszej uwagi? Tu zainteresujemy się takimi firmami jak: Dermika, Dr Irena Iris czy Vichy. Ceny wahają się średnio od 50 do 90 złotych. Jednak na tym nie koniec. O cerę dojrzałą należy dbać także w nocy. Krem na noc będzie odpowiednim rozwiązaniem. Ich działania są różne - od nawilżenia po zatrzymywanie procesów starzenia. Wybór zależy oczywiście od nas samych. Tu również polecamy firmę Vichy, ale także L’Oreal czy Sesderma. Koszta już nieco wyższe 40-150 złotych. Tak powinna wyglądać podstawowa pielęgnacja cery dojrzałej. Podczas wyboru kremów zważajmy głównie uwagę na ich jakość. Co prawda idzie za nimi wyższa cena, ale jest ona tego warta. Im bardziej odżywczy i bogatszy krem, tym lepiej. Niezależnie od pory roku możemy skutecznie dbać o odpowiedni jej wygląd. Zatroszczyć się o jej nawilżenie, ale także ogólny stan.