Kosmetyki

Woda kokosowa i jej zdrowotne właściwości

Woda kokosowaOd jakiegoś czasu obserwujemy trend, który polega na zdrowotnym i urodowym zastosowaniu wody kokosowej. Nie bez powodu gwiazdy, takie jak Madonna, zakochały się w tym cudownym napoju. Woda kokosowa to źródło witamin, minerałów i fantastyczny sposób na regenerację organizmu.

Więcej…

 

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciążyKosmetyki dla kobiet w ciąży

W czasie ciąży należy szczególną uwagę poświęcić pielęgnacji skóry. Wskazanym jest, aby częściej sięgać po kosmetyki, zwłaszcza te przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Nie zawierają one bowiem szkodliwych dla płodu substancji.

W ciele kobiety ciężarnej zachodzą ogromne zmiany hormonalne, między innymi przyspieszenie metabolizmu, zwiększenie masy ciała czy zaburzenia układu krążenia. Wszystko to odbija się niestety w wyglądzie i stanie skóry.

Więcej…

   

Kosmetyki konwencjonalne a naturalne

KosmetykiKosmetyki naturalne zyskują coraz większe uznanie w branży kosmetycznej. Wiele renomowanych firm tworzy obecnie specjalne linie preparatów, których formuła bazuje na zastosowaniu składników pochodzenia naturalnego. Pojawiają się na rynku także nowe marki, które swój wizerunek od początku budują w oparciu o zgodny z naturą charakter sprzedawanych produktów.

Więcej…

 

Domowe kosmetyki do włosów

Maseczka z jajakRegularne dbanie o włosy to podstawa ich pielęgnacji, której nie wolno zaniedbywać. Jeśli jednak w portfelu z pieniędzmi krucho lub po prostu cenisz naturalne kosmetyki, to pomyśl nad własnymi, domowymi preparatami.

Ich zalety docenisz bardzo szybko. Domowe preparaty do włosów przygotowywały już nasze babcie i prababcie. Jednym z najbardziej cenionych przez nie produktów do pielęgnacji fryzury było żółtko jaja. Słynie ono z niezwykle odżywczych właściwości. Na jego bazie przygotować można liczne maseczki.

Więcej…