Komórki macierzyste. Recepta na dłuższe życie

Komórki macierzyste

O komórkach macierzystych mówi się niemało. Temat ten pojawia się zarówno w aspekcie pozytywnym jak i negatywnym. Przeciwnicy komórek macierzystych i ich wykorzystywania twierdzą, że potwierdzonych efektów ich stosowania po prostu nie ma, zwolennicy jednak twierdzą coś innego i jest to bez wątpienia bliższe prawdy.

Efekty ich stosowania są bowiem namacalne i oczywiste. To już nie tylko wyniki badań, ale naoczne rezultaty, które są bardzo pozytywne czasami wręcz przełomowe. Z tym trudno dyskutować.

Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej, dobrze się czuć i dobrze wyglądać. Niestety upływ czasu powoduje pogorszenie stanu zdrowia, pogorszenie naszego wyglądu. Upływ czasu odciska piętno na naszym organizmie, ale można ten proces nieco zahamować, a bardzo często w ograniczonym stopniu, ale jednak odwrócić, odmładzając się o parę lat. Nie każdy wie, że starzenie związane jest miedzy innymi z tym, iż komórki macierzyste, które każdy z nas ma w organizmie, po pewnym czasie powoli tracą swoje pozytywne właściwości.

Zahamować tego procesu na stałe się nie da, z powodzeniem jednak można wykorzystać nowe komórki macierzyste i spowodować poprawienie swojego wyglądu i stanu zdrowia. Jest to łatwe, nie tylko z uwagi na prosty sposób aplikowania komórek, ale i pozyskiwania. Pobrane z organizmu, można wstrzyknąć w inne jego rejony - namnożą się i zadziałają w konieczny w danym miejscu sposób.

Wykorzystanie komórek macierzystych w takich działach medycyny jak medycyna estetyczna to standard. Wykorzystuje się je często i co najważniejsze z bardzo pozytywnymi efektami, to jednak nie jedyny kierunek ich wykorzystania. Wykorzystywane są również w medycynie klasycznej, niestety nie zawsze i nie w każdej sytuacji. Powody nie są stricte medyczne, raczej związane z procedurami. Taka sytuacja pojawia się choćby w polskich szpitalach, gdzie komórki macierzyste mogłyby być wykorzystywane, a często po prostu nie są ponieważ procedury nie przewidują takiego rozwiązania, wykorzystywanie ich nie byłoby nielegalne, jednak nie byłoby również finansowane przez NFZ.

Dotychczas udowodniono pozytywne efekty stosowania tych komórek w przypadku leczenia wielu chorób. Naukowcy prowadzący badania, co rusz jednak odkrywają nowe możliwości zastosowania komórek macierzystych i ogłaszają, że pomagają one w leczeniu coraz to nowych jednostek chorobowych. Jest to zgodne z rzeczywistością, a przegląd chorób jest naprawdę duży. Od chorób nowotworowych po cukrzycę. Od złamań, po zwyrodnienia, czy choroby wątroby.

Odkryć z pewnością będzie dużo więcej, dlatego już dziś warto zainteresować się tą tematyką. Kto wie, może za jakiś czas, komórki macierzyste pomogą i nam, pozytywnie wpływając na proces leczenia choroby, na którą będziemy cierpieć?

Zaletą komórek macierzystych jest umiejętność przekształcania się w różne komórki. Jeśli więc zostaną na nowo wprowadzone w określone miejsce organizmu, zaczną się namnażać, dzięki czemu pomogą w leczeniu chorób czy też poprawią nasz wygląd. Co ważne, komórki nie tylko posiadają zdolność dzielenia się nieograniczoną ilość razy, ale i wpływania na komórki już istniejące. Regeneracja komórek człowieka, to nowa cecha badanych komórek macierzystych. Wprowadzone w określone miejsce organizmu, nie tylko działają same w sobie, ale i wpływają na to, by komórki, które już się tam znajdują również działały tak jak należy.

Takie cechy pozwalają posunąć się do stwierdzenia - przy zastosowaniu komórek macierzystych oraz farmakoterapii, długość życia przeciętnego człowieka z pewnością uda się o jakiś stopień przedłużyć. Nikt nie zagwarantuje od razu nieśmiertelności ale przedłużenie życia choć o kilka lat już z pewnością.