Kobieta

Naturalne metody antykoncepcji

Kalendarzyk małżeńskiDecyzja o posiadaniu dziecka to jedna z najważniejszych, jakie podejmujemy w życiu. Każda z nas, niezależnie od światopoglądu, ma prawo świadomie decydować o chęci powiększenia rodziny. Jeżeli ze względu na swoje przekonania lub z powodu przeciwwskazań medycznych, nie chcesz lub nie możesz stosować hormonalnych metod antykoncepcji, z pomocą przychodzą metody naturalne.

Więcej…

 

Testy owulacyjne - jak wykonać test, skuteczność, cena, opinie

Testy owulacyjneTesty owulacyjne pomagają określić moment owulacji, a tym samym zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Testy owulacyjne są dostępne bez recepty w większości aptek. Ich działanie jest zbliżone do testów ciążowych wykrywają poziom hormonu LH, czyli luteinizującego oraz estrogenu.

Więcej…

   

Dni płodne w kobiecym cyklu miesięcznym

Cykl menstruacyjnyCykl miesięczny kobiety dzieli się na okres niepłodny wraz z miesiączką oraz dni płodne z jajeczkowaniem. Każda kobieta powinna znać swój cykl miesięczny i potrafić odróżnić reakcje swojego ciała, wskazujące na czas, kiedy zajście w ciążę się wysoce prawdopodobne.

Więcej…

 

Objawy menopauzy

Objawy menopauzyMenopauza dotyka zwykle kobiety po ukończeniu 40 roku życia. 6 lat poprzedzających menopauzę to tzw. okres przedmenopauzalny, w którym kobieta może zacząć odczuwać nieprzyjemne objawy.

Więcej…