Kiedy wskazana jest rehabilitacja?

RehabilitacjaNiespodziewane urazy, kontuzje lub choroby upośledzające zakres ruchu stawów bardzo często są powodami, dla których należy zgłosić się do lekarza rehabilitanta. Rehabilitacją nazywa się działania podejmowane w celu poprawy jakości życia oraz przywrócenia pacjenta do częściowej lub też pełnej sprawności. Kiedy należy zgłosić się do specjalisty? Gdzie warto skorzystać z usług rehabilitacyjnych? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Rehabilitacja - co można o niej powiedzieć?

Jednym z głównych założeń rehabilitacji, oprócz przywrócenia pacjentowi całkowitej lub częściowej sprawności, jest również zniwelowanie bólu. Rehabilitacja pozwala też na usunięcie napięcia mięśniowego i na wspomożenie regeneracji mięśni. Jej celem jest także poprawa funkcji nie tylko ruchowych, ale również biologicznych, społecznych, a nawet rodzinnych. Dzięki prawidłowo wykonanej rehabilitacji można również w wielu przypadkach ograniczyć postęp niepełnosprawności, co umożliwia pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym.

Rehabilitacja może się odbywać z udziałem lekarza ortopedy oraz jednego specjalisty, np. fizjoterapeuty. Warto jednak wspomnieć, że działania rehabilitacyjne mogą także obejmować pracę z logopedą, muzykoterapeutą czy psychologiem. Nie ma jednak uniwersalnych zasad, które całkowicie zdefiniowałyby zakres rehabilitacji. Każdy przypadek musi zostać skonsultowany z lekarzem, co pozwala na stworzenie indywidualnego planu działania, z uwzględnieniem historii zdrowotnej.

Wskazania do rehabilitacji

Wskazań do rehabilitacji może być sporo, na pewno należy przytoczyć kilka podstawowych. Należą do nich:

  • przebyte urazy: skręcenia, złamania, nadwyrężenia,
  • kontuzje,
  • wady postawy,
  • wady wrodzone,
  • powrót do sprawności po zabiegach oraz operacjach,
  • przebyty zawał serca,
  • choroby neurodegeneracyjne,
  • opóźnienie rozwoju psychoruchowego,
  • dolegliwości ciążowe oraz poporodowe,
  • leczenie otyłości.

Rehabilitacja - gdzie się zapisać?

Chcąc skorzystać z rehabilitacji, warto zwrócić uwagę na wysoką jakość usług. Proponujemy Ci umówienie wizyty w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej NordMedic. W ramach oferty możesz zapisać się na zabiegi zakresu fizykoterapii, elektroterapii czy hydroterapii. Pacjentom zalecane są również ultradźwięki, fonoforeza, pole magnetyczne i wiele innych. W placówkach NordMedic zatrudniani są wyłącznie profesjonalni i doświadczeni fizjoterapeuci. W ramach oferty klienci mogą skorzystać zarówno z rehabilitacji ambulatoryjnej, jak i domowej.

Rehabilitacja to szereg działań podejmowanych przede wszystkim po to, by przywrócić pacjentom całkowitą lub częściową sprawność. Celem zabiegów jest również podwyższenie komfortu życia oraz poprawa funkcji życiowych. Decydując się na rehabilitację, warto skorzystać ze sprawdzonych usług. Proponujemy Ci umówienie wizyty w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej NordMedic, gdzie możesz skorzystać z wielu profesjonalnych i bezpiecznie przeprowadzonych zabiegów.