Jakie są najważniejsze właściwości oleju arganowego?

Olej arganowyWłaściwości naturalnych olejów doceniane są przez kobiety od setek lat. Jednym z najbardziej popularnych jest olej arganowy, który ze względu na swoją barwę oraz działanie nazywany jest płynnym złotem. Główną właściwością cudownego oleju z Maroka jest działanie hamujące procesy starzenia, dzięki czemu jego dodatek jest obecny w serach, kremach oraz produktach do włosów. Jakie są najważniejsze właściwości oleju arganowego?

Co warto wiedzieć o oleju arganowym?

Olej arganowy jest produktem, który charakteryzuje się cennymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Bardzo często nazywany jest płynnym złotem lub eliksirem młodości, ze względu na swoje prozdrowotne oraz przeciwstarzeniowe działanie.

Olej arganowy do celów kosmetycznych produkowany jest z surowych orzechów drzewa arganii żelaznej, które w naturalnym środowisku porasta tereny Maroka. Wysokiej jakości olej powinien być tłoczony na zimno, co pozwala zachować mu cenne składniki aktywne, które doskonale wpływają na kondycję skóry i włosów.

Olej arganowy - najważniejsze właściwości

Wysokiej jakości olejek arganowy posiada liczne właściwości, które pozytywnie wpływają na stan i kondycję skóry. Sekretem dobroczynnego działania oleju arganowego jest receptura, która obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy omega-6 i omega-9 oraz witaminę E oraz karotenoidy. Ich obecność wpływa na hamowanie rozwoju wolnych rodników na powierzchni skóry, czego efektem jest uruchomienie procesów przeciwstarzeniowych.

Głównymi właściwościami oleju arganowego są:

 • znaczne opóźnienie procesów starzenia się skóry, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym,
 • redukcja zmarszczek, dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny,
 • łagodzenie widocznych zmian na powierzchni skóry, takich jak podrażnienia, poparzenia, a także otarcia i zmiany alergiczne,
 • zmniejszenie widoczności stanów zapalnych, które tworzą się na powierzchni skóry,
 • głębokie nawilżenie skóry twarzy i ciała,
 • poprawa odżywienia skóry twarzy i ciała,
 • pozytywny wpływ leczenia chorób skóry, takich jak łuszczyca, egzema lub atopowe zapalenie skóry,
 • zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów,
 • redukcja blizn o różnym podłożu oraz przebarwień posłonecznych i potrądzikowych,
 • poprawa ogólnego wyglądu i kolorytu skóry,
 • wytworzenie na jej powierzchni warstwy ochronnej przed działaniem czynników zewnętrznych,
 • przyspieszenie gojenia się ran.

Jak stosować olej arganowy w codziennej pielęgnacji?

Wdrożenie oleju arganowego do codziennej pielęgnacji pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry. Olejek można stosować bezpośrednio na cerę i ciało lub jako dodatek do serum, kremu czy balsamu.

Aplikacja oleju arganowego powinna odbyć się na oczyszczoną, lekko zwilżoną skórę, co poprawi jego wchłanianie. Po jego nałożeniu należy delikatnie wmasować do w dany obszar ciała, a następnie pozostawić do wchłonięcia. Regularne nakładanie kilku kropel oleju arganowego pozwoli pozytywnie wpłynąć na jakość naskórka. Skóra stanie się gładka, nawilżona oraz odżywiona, co znacznie opóźni proces starzenia się skóry. Dodatkowo, olej arganowy nakładany na powierzchnię skóry stwarza na jej powierzchni barierę ochronną, której celem jest zabezpieczanie przed działaniem szkodliwych czynników mechanicznych oraz środowiskowych.

Komentarze