Jaki krem do skóry twarzy?

Wiele kobiet ma problem z określeniem swojego typu skóry. A to przecież podstawa. Bo to właśnie od typu skóry, zależą późniejsze działania. Czyli wybór określonych kosmetyków. Upływające miesiące i lata sprawiają, że skóra kobiety powoli zaczyna się starzeć.

Pojawiają się problemy typu: przetłuszczająca się skóra, rozszerzone i pękające naczynka, podrażnienia czy sińce pod oczami.

I dla kobiety, powinien to być sygnał do natychmiastowego działania.

Później bowiem, będzie znacznie trudniej zaradzić pojawiającym się problemom. Tymczasem wiele kobiet, lekceważy kłopoty związane z ich cerą i tuszuje niedoskonałości. To znaczy, nakłada na skórę twarzy rozmaite podkłady czy stosuje korektory - tak, aby niedoskonałości nie były widoczne.

Tymczasem to błąd. Przy cerze np. naczyniowej, problemy szybko się nawarstwiają i ich usuniecie w przyszłości będzie wymagało kilku kosztownych wizyt w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. (Aby do tego nie dopuścić, należy zaopatrzyć się w krem wzmacniający ścianki naczyń oraz zapobiegający ich pękaniu). Co ciekawe, kobiety bardzo często uskarżają się na problemy ze skórą twarzy - pomimo systematycznego dbania o cerę. I tutaj należy zadać pytanie: dlaczego tak się dzieje? Najczęściej powód jest prozaiczny: brak tlenu w komórkach skóry twarzy! Bo to tlen jest niezbędny do tego, aby w naszych organizmach zachodziły rozmaite procesy biologiczne. To dlatego, kiedy prawie się nie ruszamy - bolą nas np. nogi podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem.

Albo czujemy, że brak nam energii do życia. Podobnie dzieje się ze skórą naszej twarzy. Brak tlenu sprawia, że proces podziału i odnowy komórek jest spowolniony i nasza skóra zaczyna więdnąć. Wówczas należy nie tylko zadbać o ruch na świeżym powietrzu, ale także o specjalistyczny krem o właściwościach nawilżających i dotleniających. Częstą przyczyną - szczególnie cery ziemistej i mało elastycznej, jest brak witamin i mikroelementów, wszechobecny stres czy też życie na piątym biegu. Jeśli zatem mamy taki typ cery, to należy przede wszystkim zacząć właściwie się odżywiać i zwolnić nieco tempo życia. Pomocne będzie także używanie kremu bogatego w składniki witaminowo-mineralne, przywracające skórze świeżość i młodzieńczy wygląd. W najgorszej sytuacji są kobiety, które mają cerę błyszczącą i tłustą. To ona bowiem bardzo niekorzystnie wygląda nie tylko w realu - ale także np. na zdjęciach. Przy cerze błyszczącej ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze - trzeba systematycznie stosować kosmetyki które maja formułę beztłuszczową, regulują pracę gruczołów łojowych i skutecznie matują skórę. Po drugie - należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Bo to właśnie przywrócenie właściwej równowagi hydrolipidowej, decyduje o końcowym sukcesie.