Jak zadbać o figurę przed ślubem?

Bez wątpienia każda Panna Młoda chce wyglądać nieskazitelnie w tym ważnym dla siebie dniu. Wielką rolę odgrywa tutaj nie tylko suknia i dodatki, ale również nasza waga. Panny Młode wraz z rozpoczęciem planowania wesela zaczynają się odchudzać. Co możemy im polecić? Z pewnością znajdziemy wiele cudownych diet, które w ciągu kilku dni spowodują, że schudniemy nawet kilkanaście kilo.

Prawda jest jednak taka, że takie diety nie istnieją. Co prawda możemy zjechać bardzo z wagi, ale może mieć to złe konsekwencje dla naszego zdrowia, dlatego też lepiej odpuścić sobie tego typu diety. A czy w ogóle warto na nie przechodzić? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

I tak po pierwsze starajmy się ograniczyć alkohol. Nie od dziś wiadomo, że tuczy i to solidnie. Jeśli jednak mamy wielką ochotę nie zaszkodzi nam napicie się lampki wina. Będąc w temacie napojów z pewnością nie możemy unikać w ciągu dnia picia wody. Czytając charakterystykę niejednej diety w niemal każdej spotkaliśmy się z zapisem, że w ciągu dnia należy spożywać ok. 2 litrów wody. W tym liczona jest nie tylko woda, ale również płyny zawarte w posiłkach i zdrowych przekąskach. Co do przekąsek powinniśmy zrezygnować ze słodkich batoników. Zamiast nich warto postawić na jabłko. I tak jak w przypadku wody tak samo nie powinniśmy zapominać w ciągu dnia o warzywach i owocach.

Na pewno należy zrezygnować z ekstremalnych diet i detoksów. Owszem zależy nam na ładnej figurze, ale powinno nam zależeć także na dobrym samopoczucie w trakcie ślubu i wesela. Dlatego podejdźmy do tematu z głową. I pamiętajmy, że na zmianie nawyków żywnościowych nie musi się kończyć. Możemy do tego włączyć choć niewielką aktywność sportową. Niezależnie od pory roku idealny może być nordic walking. Nie ważne ile ważymy i jaką mamy kondycję. Ten sport pozwoli nam przyspieszyć proces odchudzania, byśmy już w finalnym dniu były lżejsze i miały wręcz idealną figurę. Z pewnością nie obędzie się bez zmian, ale nie wybierajmy drastycznych rozwiązań.