Jak szybko schudnąć?

ChudnięcieJak szybko schudnąć?

Pytanie "Jak schudnąć ?" wpisywało w Google ok. 80% kobiet w wieku 16-50 lat. Nic dziwnego więc, że na temat diet, ćwiczeń i innych domowych sposobów na tracenie zbędnych kalorii wyskakuje dosłownie tysiące stron, które różnią się praktycznie tylko sposobem zapisu.

Gdzie leży sekret tracenia na wadze bez większego wysiłku i wydatków? Ja już znam odpowiedź na to nurtujące pytanie i chętnie się nią podzielę.

Nigdy nie miałam większych problemów z wagą, sylwetką itd. Jednak, chyba jak każda kobieta zaskakująco dobrze potrafię wyolbrzymiać swoje wady i niedoskonałości.

Któregoś dnia stwierdziłam, że moje uda są masywne, a pupa i ramiona okazały się być zbyt duże, raczej nieproporcjonalne do "całości". Wtedy zaczęłam szukać domowych sposobów na odchudzanie. Próbowałam naprawdę wielu diet, ćwiczeń i wyrzeczeń, aby spalić w jak najszybszym czasie te ciążące mi 4-5 kg. Co ciekawe, gdy stosowałam się do porad zaczerpniętych z przeróżnych źródeł, efekty i cały mój wysiłek okazał się dość mierny.

Ale nie poddałam się!

Wtedy sama opracowałam sobie dietę - dopasowaną do mojego trybu życia i nie oszukiwałam się, ponieważ brałam pod uwagę moje lenistwo. Co z tego wyszło? Ano to, że na początku ograniczyłam słodycze. Było ciężko, ale pomógł mi chrom, który kupowałam w najbliższej aptece w naprawdę niskiej cenie, z tego co pamiętam - 5 zł za 20 tabletek. Kiedy miałam ochotę na coś słodkiego łykałam jedną i po kilku minutach zamiast jeść puste kalorie i powiększać swoją tkankę tłuszczową spalałam je - ćwicząc.

Mówiąc ćwiczenia nie mam na myśli wyciskających siódme poty pompek, biegów, podciągania się. Ale 15-minutowe "zabawy" (jak zwykłam to potem nazywać) z ... małymi butelkami wody, które posłużyły mi jak profesjonalne, niezawodne ciężarki. Podnosiłam ręce, w których trzymałam buteleczki oglądając ulubiony serial czy słuchając piosenek na vivie. Dlaczego akurat wtedy? To proste, zapominałam wtedy o wysiłku, moje myśli krążyły wokół ekranu, a ciało wykonywało ćwiczenia :).

Do tego doszło po 20 brzuszków i przysiadów na dzień, a efekty po prostu mnie zaskoczyły! Nie sądziłam, że robiąc tylko tyle, można tak poprawić figurę. Ile mi zajęło spalenie zbędnych, dokuczliwych 5 kilogramów? Myślę, że jakieś 2,3 tygodnie! Wtedy bardzo uwierzyłam w siebie i w to, że czasem nawet niemożliwe jest możliwe, jedynie dzięki determinacji i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. A i samopoczucie się poprawiło, nie mówiąc już o samoocenie! :)

Zachęcam więc do podejmowania prób schudnięcia we własnym zakresie, opartych na planowanych przez siebie dietach, bo to tak naprawdę jedyna skuteczna droga do osiągnięcia wymarzonej wagi. Wystarczy przełamać swoje lenistwo. Do dzieła! Nie od jutra, od teraz!