Jak prawidłowo dobrać podkład?

Jak dobrać podkład?Mit krystalicznie czystej i gładkiej skóry możemy zostawić w social mediach - najprawdopodobniej każda z nas używa podkładu. To pierwszy krok make-upowej rutyny, podstawa procesu nakładania makijażu. Nic więc dziwnego, że dobranie odpowiedniego podkładu to coś tak ważnego: jeśli popełnimy błędy już na starcie, to szybko skazujemy się na porażkę. Jak tego uniknąć i znaleźć swój idealny podkład? Doradzamy poniżej.

Przede wszystkim - odpowiedni odcień

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak poprawić koloryt skóry, to Twoim pierwszym krokiem powinno być dobranie właściwego odcienia podkładu. Wystarczy jeden rzut oka, by zauważyć, gdy ktoś zrobił to nieumiejętnie: twarz zbyt jasna czy zbyt ciemna w porównaniu do szyi potrafi wyglądać komicznie. Zły kolor podkładu to coś, czego zdecydowanie chcemy unikać - jak więc mieć stuprocentową pewność, że dobierzemy właściwy produkt? Zacznijmy od najważniejszego: podkład najlepiej kupować stacjonarnie, a nie przez Internet, aby móc wypróbować go na swojej skórze. Nieważne, jak dokładny będzie opis podkładu na stronie, nic nie dorówna nałożeniu go na własną twarz i sprawdzeniu, jak pasuje do naszej karnacji. No właśnie, twarz - jeśli tylko masz możliwość, sprawdzaj, jak podkład wygląda na twojej twarzy, nie dłoni. Najlepiej fluidy testować w jak najbardziej naturalnym, dziennym świetle. Dopiero taki podkład, który wydaje się wręcz niewidoczny na naszej skórze, będzie prawidłowo dobranym do cery.

Jesteś chłodna, ciepła, czy neutralna?

Nie wszystkie kobiety mogą wiedzieć, jaką tonację posiada ich cera. W sprawdzeniu tego pomoże Ci prosty, domowy sposób: test białej kartki. Weź do ręki kawałek białego papieru i przyłóż go do swojej twarzy. Jeśli twoja cera na tle białej kartki wygląda zdrowo i dobrze, to znaczy, że jesteś posiadaczką tonacji chłodnej, i powinnaś szukać podkładów z oznaczeniem C (cold), w różowych odcieniach. Jeśli natomiast biały papier wydaje się jedynie uwydatniać niedoskonałości twojej cery, i wyglądasz na jego tle na przemęczoną, to przeznaczone dla ciebie będą produkty w tonacji ciepłej z oznaczeniem W (warm), z żółtymi i beżowymi pigmentami. Oznaczenia tonacji na produktach są pomocne, jeśli jesteśmy zmuszone zdecydować się na zakup przez Internet.

Dla każdego coś innego

Ważne jest również pamiętanie o tym, aby Twój podkład był odpowiednio dobrany do typu cery. Podkłady rozświetlające najlepiej sprawdza się przy dojrzalszej, szarawej, matowej cerze. Kryjące będą pomocne przy skórze z niedoskonałościami, trądzikowej czy podatnej na przebarwienia i przetarcia. Jeśli borykasz się z problemami z suchą cerą, warto zainwestować w podkład nawilżający, a tłusta i złuszczająca się skóra skorzysta na podkładzie matującym. Jeśli podkład nie będzie dostosowany do Twojej cery, działanie może być odwrotne - matujący podkład jedynie bardziej przesuszy suchą cerę, a rozświetlający podkład nałożony na tłustą skórę sprawi, że będziesz błyszczeć niczym dyskotekowa kula.

Chociaż może to się wydawać przytłaczające - po co w końcu aż tak mocno zastanawiać się nad zwyczajnym podkładem - to możesz nam uwierzyć, spędzenie czasu nad przemyślanym zakupem podkładu sprawi, że Twój makijaż nigdy już nie będzie taki sam.

Komentarze