Jak nauczyć się tańczyć disco sambę?

Disco sambaDisco samba to popularny taniec towarzyski będący połączeniem gorącego tańca brazylijskiego i typowo dyskotekowych pląsów. Świetnie nadaje się na wszelkiego rodzaju imprezy: wesela, bale sylwestrowe czy zabawy w klubach. Mogą go tańczyć nastolatki, dorośli i osoby starsze. Jest właściwie uniwersalny, dobry dla każdego i na każdą okazję, dlatego też wiele szkół oferuje dziś kurs tańca disco samby na wszystkich poziomach zaawansowania.

Jak wygląda kurs tańca disco samby?

Kurs disco samby dla początkujących zaczyna się zawsze od nauki tzw. kroku podstawowego. Mężczyzna i kobieta stają naprzeciwko siebie w znacznej odległości i łapią się za ręce. Mężczyzna wykonuje krok do przodu lewą nogą i dostawia prawą, kobieta w tym samym czasie robi krok do przodu prawą nogą i dostawia lewą, a następnie oboje równocześnie wycofują się: mężczyzna robiąc krok do tyłu prawą nogą i dostawiając lewą, a kobieta wykonując krok do tyłu lewą nogą i dostawiając prawą. Te podstawowe ruchy następnie rozbudowuje się o kolejne figury i powtarza najpierw pojedyncze kroki, a potem wszystkie na raz, aż do opanowania całego układu. Choreografie poszczególnych szkół różnią się oczywiście między sobą, ponieważ instruktorzy wymyślają autorskie układy taneczne o indywidualnym charakterze, zawsze jednak krok podstawowy wygląda tak samo, zawsze też disco samba tańczona jest w rozliczeniu 1, 2 i 3, 4 do metrum 2/4 i 4/4. Zaawansowany kurs tańca z k-polanski.com oczywiście pomija naukę kroku podstawowego i najprostszych układów, skupiając się bardziej na szlifowaniu opanowanych już umiejętności i nauce nieco bardziej skomplikowanych choreografii.

Kto może się zapisać na taki kurs tańca?

Kurs tańca disco samby to propozycja dla każdego, kto chciałby podszkolić posiadane przez siebie taneczne umiejętności lub po prostu nauczyć się od podstaw jakiegoś w miarę prostego układu tanecznego idealnego na dowolny parkiet. Na taki kurs tańca mogą się zapisać zarówno pary, jak i single, osoby w różnym wieku i w różnej formie. Nawet jeśli wydaje Ci się, że masz zerowe poczucie rytmu i zupełnie nie nadajesz się do tańca, dobry nauczyciel przekona Cię, że to nieprawda. Każdy może nauczyć się tańczyć, musi tylko chcieć.

Komentarze