Jak najszybciej poprawić wygląd zębów?

Poprawienie wyglądu zębówWygląd zębów można poprawić na co najmniej kilka sposobów.

Do dyspozycji mamy szereg zabiegów z zakresu tak zwanej stomatologii estetycznej, z wybielaniem zębów i licówkami na czele, oraz metody, którymi dysponuje na przykład ortodoncja.

Ortodoncja, która skupia się na korygowaniu wad zgryzu, wpływa również na poprawę poszczególnych zębów i wygląd naszego uśmiechu.

Ortodoncja wymaga jednak długofalowych działań i przy pomocy metod ortodontycznych, choćbyśmy sięgnęli po najlepsze dostępne aparaty, i tak nie będziemy w stanie z dnia na dzień poprawić wyglądu naszego uzębienia.

Tu z pomocą przychodzą nam zabiegi takie jak wybielanie zębów, które jest uzasadnione o tyle, że nawet niedoskonały w kształcie śnieżnobiały uśmiech wygląda znacznie lepiej od uśmiechu, w którym odsłaniamy zżółknięte zęby.

Wybielanie zębów - cena

Ceny wybielania są uzależnione od metod. Tańsze jest wybielanie nakładkowe, ale z uwagi na czas trwania zabiegu, wygodę, bezpieczeństwo i skuteczność coraz więcej osób decyduje się na nieco droższe wybielanie zębów przy pomocy lampy. Różnica w cenach zabiegów utrzymuje się na niewysokim poziomie i nie jest różnicą na tyle znaczącą, by mogła rzeczywiście stanowić o popularności zabiegu.

Wybielanie zębów lampą

Zabieg ten trwa zaledwie półtorej godziny, zazwyczaj nieco krócej, i w całości odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów lampą jest o tyle skuteczne, że pozwala rozjaśnić kolor uzębienia nawet o kilkanaście tonów. To dosyć spektakularny efekt, możliwy do uzyskania w tempie niemal ekspresowym.