Jak dobrać suknię ślubną do figury?

Każda panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać pięknie. Warto zadbać o makijaż i fryzurę, a przede wszystkim o suknię ślubną, która byłaby idealnie dobrana do figury. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jaką suknię wybrać by wyglądać w niej jak najkorzystniej.

Wybierając suknię ślubną warto przede wszystkim zwracać uwagę na krój, tak by najlepiej podkreślał on sylwetkę i tuszował ewentualne mankamenty. Przede wszystkim należy określić jaki jest stosunek bioder do ramion. Pozwala to określić, czy ma się figurę gruszki, czy jabłka. Gruszka ma rozbudowane biodra, z kolei jabłko większe górne partie ciała. Wybierając suknie powinno się dążyć do wyrównania tych wymiarów, tak by optycznie stworzyć figurę klepsydry. Można przede wszystkim sięgnąć po fasony, które mają poszerzane doły - w tym wypadku sprawdzi się suknia zwana princesską (z mocno rozkloszowanym dołem, często z wieloma warstwami tiulu) lub syrenka (przylegająca co prawda w biodrach, za to rozszerzana ku dołowi). Z kolei sylwetkę gruszki można skorygować sięgając po kroje eksponujące ramiona, które mocno odsłaniają dekolt. Warto też skupić uwagę na górnych partiach ciała dobierając do sukni duży naszyjnik lub bogato zdobioną kolię.

Warto pamiętać, że tkaniny wzorzyste i mocno zdobione pogrubiają, ponieważ bardzo przyciągają uwagę do problematycznych partii ciała. Żeby zatuszować pewne mankamenty najlepiej wybierać tkaniny gładkie. Żeby nadać sukni szyku można wtedy zamiast wzorów czy ornamentów na sukni sięgać po zdobioną biżuterię lub bogate upięcia włosów.

Do sukni dobrze byłoby dobrać odpowiednie buty. Przymierzając suknię w salonie dobrze by było mieć już wybrane buty, tak by można było określić dokładnie dobrą długość sukni. Warto również, oprócz butów na obcasie, wybrać takie płaskie - by można było je przebrać, w razie gdyby taniec na szpilkach okazał się męczący.