Idealny ślub

ŚlubJaki powinien być idealny ślub? Przede wszystkim taki, jaki wymarzyli sobie państwo młodzi. Dla jednych idealnym ślubem jest uroczystość w kościele i skromny obiad w domu, a dla innych wystawne przyjecie na ponad setkę osób.

Każdy inaczej wyobraża sobie swój ślub i powinien go urządzić tak, jak tylko zapragnie, jeśli oczywiście pozwolą mu na to jego finanse.

Zarówno sam ślub jak i wesele mogą być źródłem wielkiego szczęścia, dlatego trzeba ten czas przeżyć idealnie, wszystko powinno być dokładnie zaplanowane, ale należy pozostawić sobie również odrobinę swobody. Jeśli nie mamy pomysłu na ślub możemy zatrudnić firmę, która podpowie nam ciekawe i nowoczesne rozwiązania oraz załatwi za nas takie sprawy jak wynajęcie sali, ustalenie menu, wynajęcie samochodu czy odebrania sukni od krawcowej, która dokonywała ostatnich poprawek.

Wiele par woli jednak samodzielnie wszystkiego dopilnować, ponieważ przygotowania do ślubu są niezwykle przyjemne i często jeszcze bardziej zbliżają do siebie przyszłych małżonków.

Ślub to bardzo ważny dzień w życiu każdego z nas i osoby, które decydują się na ten krok, zwykle długo przygotowują się do uroczystości.

Najpierw ma miejsce załatwianie wszelkich formalności w kościele, a później organizuje się wesele, zatrudnia takie osoby jak kamerzysta czy fotograf, wynajmuje salę, zamawia catering, kupuje suknię ślubną i garnitur, obrączki, wybiera miejsce docelowe podróży poślubnej.

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wiadomo jednak, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Warto więc zapoznać się z kilkoma ślubnymi przesądami. Nawet jeśli w to nie wierzymy, lepiej dmuchać na zimne i zaprosić na nasz ślub również szczęście. Wiadomo oczywiście, że najlepiej wziąć ślub w miesiącu, który ma w nazwie literę R.

Zwykle każdy fotograf ślubny ma w takich miesiącach same pozajmowane terminy, ponieważ pod tym względem wiele par jest przesadnych. Poza tym nikt, oprócz Młodej Pary, nie powinien wcześniej przymierzać obrączek. Podobnie jest z sukienką ślubną w przypadku Panny Młodej.

Nie każdy marzy o tradycyjnym ślubie, garniturze, białej sukni i o kościele pełnym gości. Wiele par wymarzyło sobie ślub nowoczesny i czasem trochę nietypowy. Pomysły są naprawdę różne. Niezwykle modne są obecnie śluby w stylu słynnego amerykańskiego przyjęcia w ogrodzie, brane pod pergolą z róż, na świeżym powietrzu. Później ma miejsce wesele do białego rana. Inni wolą przysięgać sobie miłość na morzu. W tym celu wynajmują statek lub jacht i zabierają gości w pełen przygód rejs. Takiego ślubu na pewno nie da się zapomnieć. Miłośnicy nurkowania mogą za to wziąć podwodny ślub. To wspaniały sposób na pokazanie, że oprócz miłości łączy ich również pasja.

Podobnie jest ze ślubami branymi w powietrzu, na przykład podczas lotu samolotem, balonem czy w czasie emocjonujących skoków ze spadochronem. Praktycznie nie ma marzenia, którego nie dałoby się zrealizować, jeśli mamy odpowiednie fundusze możemy wziąć ślub nad morzem, nad brzegiem oceanu, w dzikiej dżungli czy na szczycie góry. Gwarantowane są niezapominane chwile!