Hurtownia odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej - odzież dla całej rodziny

Hurtownia odzieżyGdzie kupować hurtowo odzież dla całej rodziny? Sposobów na zaopatrzenie sklepu w różne typy ubrań jest kilka. Najczęściej podejmuje się współpracę z hurtownią, ale to nie jedyna opcja. Gdzie szukać i jakie ubrania mieć na uwadze? Zdradzamy przydatne informacje.

Skąd brać ubrania do sprzedaży?

E-sklepy i butiki z odzieżą cieszą się coraz większą popularnością. Przybywa więc sposobów na pozyskanie towaru i jego sprzedaż. Obecnie bardzo popularne są np. zamówienia bezpośrednio od chińskiego producenta. W takim przypadku cena towaru jest bardzo atrakcyjna, ale na dostawę trzeba długo czekać - minimum miesiąc, ale czasami nawet trzy miesiące. Wymaga to planowania lub wdrożenia dropshippingu, czyli bezpośredniej dostawy od producenta do klienta końcowego. W obu przypadkach długi czas oczekiwania jest jednak dużym minusem. Konkurencja może w tym okresie zmienić swoją ofertę nawet kilka razy.

Pewniejszym, choć droższym, rozwiązaniem jest współpraca z lokalnymi biznesami. Zasadniczo wymienia się trzy opcje:

  • producent - zamówienie bezpośrednio od producenta.
  • hurtownik - zamówienie od hurtowni, która pozyskuje towar od producentów.
  • rzemieślnik - np. zakład krawiecki / szwalniczy, zamówienie polegające na zleceniu stworzenia ubrań tylko na potrzeby danego sklepu.

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy.

Współpraca z producentem

Ubrania każdego typu i w każdym rozmiarze można zamówić bezpośrednio od producenta. W takim przypadku ceny są najniższe, ale wymagania związane z zamówieniem największe. Trzeba bowiem złożyć zamówienie na bardzo duże ilości. Z tego rozwiązania korzystają więc znane marki i sieci odzieżowe, ale już niekoniecznie pojedyncze butiki.

Zamówienie w hurtowni

Hurtownia to pośrednik między sklepem a producentem. Zazwyczaj oferuje bardzo zróżnicowane ubrania, od więcej niż jednej marki. Zapewnia więc dostęp do rozbudowanej oferty, a dodatkowo nie wymaga składania zamówień na setki sztuk. Większość hurtowników podejmuje współpracę już od zamówienia kilkudziesięciu produktów, dzięki czemu towar jest dostępny właściwie dla każdego - bez względu na rozmiar biznesu. Czasami hurtownie umożliwiają nawet zakup w detalu, co ma zastosowanie np. gdy chce się ubranie najpierw przetestować, a dopiero potem załączyć do oferty.

Każda hurtownia odzieży specjalizuje się w określonym typie. Niektóre są bardziej rozbudowane, np. oferują ubrania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a inne skupiają się np. jedynie na wyrobach z wełny czy dresach. W znalezieniu odpowiednich hurtowni mogą pomóc internetowe bazy centrów hurtowych. Polecamy zwłaszcza CH Ptak - największe tego typu centrum w Polsce.

Własna kolekcja

Odzież do butiku czy e-sklepu można przygotować samemu. Wtedy należy zlecić taką kolekcję firmom zewnętrznym np. krawcowym czy zakładom szwalniczym. Daje to pełną kontrolę nad procesem produkcji, jakością czy ostatecznym efektem. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie drogie, bo pokrywa się również koszty robocizny. Nie sprawdzi się więc w przypadku każdego.