Gdy skóra jest zbyt sucha

Sucha skóraZbyt sucha skóra jest poważnym problemem dla tych, którzy lubią się czuć pewnie, świeżo i pięknie. Nadmierna suchość skóry to mniej pewności siebie, gorsze samopoczucie oraz uczucie dyskomfortu, z którym staramy się skutecznie walczyć.

  • Co można zrobić, by skóra odzyskała dobrą formę?
  • Skąd zazwyczaj biorą się takie problemy, jak nadmierna suchość skóry?

Jeśli chodzi o przyczyny problemów ze zbyt suchą skórą, to sprawcami bardzo często okazują się czynniki zewnętrzne i atmosferyczne. Nadmiar słońca, zbyt wiele czasu spędzanego w klimatyzowanych pomieszczeniach lub przed ekranem komputera - oto czynniki, które prowadzić mogą do przesuszenia skóry. Sucha skóra może się też okazać skutkiem takich zaniedbań, jak wypijanie zbyt małych ilości wody w ciągu dnia. Często też za suchość skóry odpowiada niewłaściwa pielęgnacja, a przede wszystkim - nieodpowiedni dobór kosmetyków.

Co można zrobić, by poprawić stan skóry i pomóc jej w odzyskaniu dobrej formy?

Picie odpowiednich ilości wody oraz troska o to, by zapewnić sobie odpowiednią ilość odpoczynku to podstawa. Warto też zadbać o to, by w naszej diecie częściej pojawiał się potas. To dzięki niemu można zachować równowagę komórkową oraz sprawić, że odpowiednie nawilżenie skóry przestanie być aż tak wielkim problemem. Warto też w porę zadbać o to, by w naszej łazience pojawiły się stosowne kosmetyki.

Jakie produkty mogą się tu okazać podstawą?

Dla osób, którym dokucza zbyt sucha skóra, idealnym rozwiązaniem będą te kosmetyki, w których pojawiają się lipidy, witaminy z grupy B oraz witamina E.