Gąbki do makijażu

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez uprzednio wykonanej maski. Podkład, tusz do rzęs i puder to podstawa każdej kosmetyczki. Przez lata utworzyły się jednak dwa obozy. Pierwszy z nich zalecał aplikowanie kosmetyków palcami, a drugi poprzez stosowanie specjalnych gąbeczek.

Najważniejszy w tym wszystkim jest końcowy efekt maski. By był on jak najbardziej neutralny wiele osób przekonuje, że najlepiej jest korzystać wtedy z gąbeczek. Należy również dodać, że faktycznie ostatnimi czasy stają się one coraz bardziej popularniejsze.

Jakie są zatem zalety gąbeczek do makijażu? Przede wszystkim łatwość naniesienie podkładu w trudno dostępne miejsca. Jednak najwięcej mówi się tutaj o higieniczności. Wiadomym jest, że na naszych palcach jest wiele bakterii, które łatwo mogą przejść na twarz. Gąbki pozwalają nam ominąć ten temat. Choć jest tu jedno "ale". Oczywistym jest, że jedna gąbka nie wystarczy nam na zawsze. Na niej również odkładają się różne drobnoustroje, bakterie, a przede wszystkim pozostałości z kosmetyków.

Dlatego też mamy dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest częsta zmiana gąbeczki. Jest to jednak opcja dosyć droga. Możemy wybrać opcję tańszą - to mycie gąbeczki. Jak? Najlepiej pod gorącą wodą z dodatkiem mydła czy żelu. Następnie należy ją pozostawić, by wyschła i na nowo możemy z niej skorzystać. Wróćmy jeszcze do samego stosowania owych gąbeczek. Wspominaliśmy, że liczy się dla nas jak najbardziej efekt końcowy, by był on naturalny. W przypadku gąbeczek możemy zauważyć znaczącą różnice. Kosmetyki równomiernie rozkładają się na naszej skórze. Efekt maski jest mało widoczny. Samo ich użycie jest niezwykle proste. Dany kosmetyk należy nanieść na gąbeczkę, a następnie niemal w formie stemplowania nakładać ją na twarz. W sklepach możemy zauważyć ich różne kształty. Z pewnością na opakowaniu piszę jak dobrze je używać. One same nie są zbyt duże. Dzięki temu spokojnie możemy je ze sobą zabierać i trzymać w torebce z innymi podręcznymi kosmetykami. Nie należą do drogich gadżetów. Ich cena to 2-15 złotych.