Fotografia przyrody

Fotografia przyrodyCzęstym dylematem początkujących fotografów jest tematyka ich zdjęć. Nie należy szukać dalekich i nieosiągalnych obiektów, żeby zrobić ciekawe zdjęcie. Najbardziej inspirujące są proste, zwyczajne, czasem niedostrzegane obrazy w otaczającej nas rzeczywistości.

Ciekawych inspiracji na udaną fotografię polecam poszukać w najmniej oczywistych dla nas miejscach. Zapomniane uliczki, stare domy, połamane drzewa w parku, wysprejowane bloki. Czasem nawet zwykły śmietnik może być wdzięcznym tematem zdjęcia.

Nie ma sensu siedzieć i rozmyślać nad tym, co uchwycić w swoim obiektywie. Trzeba po prostu wziąć aparat i wyjść na spacer. Gdziekolwiek. Będziesz zdziwiony ile ciekawych ujęć znajduje się w Twojej najbliższej okolicy. Czasami w brew pozorom nieciekawy obiekt, może dzięki odpowiedniej perspektywie i ujęciu zachwycić na naszym zdjęciu. Poprzez fotografowanie można nadać rzeczom nowy sens oraz przestawić je w nowym nieznanym dotąd świetle.

Fotografią jesteśmy w stanie zwrócić uwagę innych na coś, co w codziennym natłoku spraw umyka ich uwadze. Kiedy wydaje Ci się, że już wszystko w koło siebie znalazło się na Twoich zdjęciach, nic bardziej mylnego. Wiele obiektów można odkrywać na nowo, perspektyw je z innych perspektyw. Zwyczajne drzewo o różnych porach roku wygląda zupełnie inaczej i na nowo można odkryć jego magię.

Wielu fotografów robi zdjęcia wschodu i zachodu słońca, krajobrazu przed, w trakcie i po burzy, deszczu, śniegu. Przyroda jest niesamowitym modelem, wciąż się zmienia, jest niezwykła i naprawdę nastraja do twórczej pracy.

Fotografia przyrody

W przypadku flory można fotografować kwiaty, drzewa, krzewy, paprocie czy mchy. Bardzo interesujące są również zdjęcia zjawisk atmosferycznych, których tłem jest piękna przyroda. Fotografia przyrody to również robienie zdjęć zwierzętom - gadom, płazom, bezkręgowcom, ptakom, ssakom, również rybom, ale takie zdjęcia już wymagają zazwyczaj posiadania specjalnego aparatu do robienia zdjęć pod wodą. Wychodzą one naprawdę niesamowicie.

Zdjęcia pod wodą

Nurkowanie to bardzo interesująca pasja. Oglądanie świata podwodnego i podglądanie morskich stworzeń to na pewno niezapomniane wrażenia. Warto też zabrać ze sobą specjalny fotograficzny aparat nurkowy, by móc utrwalić to, co uda nam się zobaczyć. Wiele osób zarabia na wykonywaniu zdjęć podwodnego świata. Takie fotografie są potrzebne między innymi do książek czy albumów. Fotograf-nurek może również urządzić autorką wystawę na temat podwodnego świata. Z pewnością będzie ona interesująca i ciekawa. Jednak zanim zabierzemy się za ten sport połączony z fotografowaniem, musimy się odpowiednio przygotować. Nie trzeba już chyba nawet wspominać, że płetwonurek-fotograf musi być bardzo dobrym pływakiem.

Jeśli jesteśmy już pewni swoich pływackich umiejętności zacząć powinniśmy od skompletowania profesjonalnego sprzętu. W tym celu należałoby udać się do sklepu, gdzie możemy taki sprzęt nabyć. W jego podstawowy skład wchodzą: płetwy, fajka i maska. Z skompletowanym sprzętem możemy już odważnie ruszać na podbój podwodnego świata.