Efekty ćwiczeń na orbitreku - sprawdź, jakie są

Ćwiczenia na orbitrekuSzczupłe i wysportowane ciało jest marzeniem wielu osób. W związku z tym można zaobserwować oblężenie na siłowniach i zajęciach fitness. Jednym z urządzeń treningowych, które przybliżą Cię do pięknej i wymodelowanej sylwetki, jest orbitrek. Czy charakteryzuje się to urządzenie? Jakie są efekty regularnych ćwiczeń na orbitreku i po jakim czasie możemy spodziewać się pierwszych rezultatów? Tego dowiesz się poniżej.

Orbitrek - charakterystyka urządzenia

Orbitreki nazywane są inaczej rowerami eliptycznymi. To nowoczesne urządzenia, dzięki którym wykonasz zarówno trening siłowy, jak i cardio. Zostały one bowiem zaprojektowane na bazie trzech innych urządzeń do ćwiczeń. Są to: stepper, rower stacjonarny i bieżnia mechaniczna. Orbitreki jednak angażują do pracy nie tylko dolne, lecz także górne części ciała. Dzięki temu do ćwiczenia całego ciała wystarczy Ci jedno urządzenie treningowe.

Dodatkowo dostępne na rynku orbitreki na Prosportowy.pl to urządzenia niezajmujące wiele miejsca. Możesz więc spokojnie zaopatrzyć się w orbitrek i ćwiczyć na nim w domowym zaciszu, a cena takiego urządzenia równa się cenie kilku miesięcznych karnetów na siłownię.

Jakich efektów możesz spodziewać się ćwicząc na orbitreku?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, orbitrek angażuje do pracy zarówno dolne, jak i górne partie twojego ciała. Szacuje się, że podczas ćwiczeń na nim pracuje około 90 % mięśni ludzkiego organizmu. W związku z tym regularne treningi na orbitreku wzmacniają zarówno Twoje nogi, pośladki, jak i brzuch i ramiona. Te partie ciała stają się zatem szczuplejsze, a zarazem mocniejsze.

Jednak efekty siłowe i odchudzające to nie wszystko. Orbitrek przede wszystkim poprawia Twoją wydolność i pozytywnie wpłynie na układ oddechowy, a także krwionośny. Ćwiczenia na tym urządzeniu zminimalizują więc ryzyko zachorowania na miażdżycę, cukrzycę, nadciśnienie i inne choroby serca. Ponadto regularna aktywność fizyczna poprawia ogólne samopoczucie oraz zmniejsza uczucie zmęczenia, gdyż dzięki treningowi dotlenisz swój organizm.

Ćwiczenia na orbitreku

Kiedy możesz spodziewać się efektów ćwiczeń na orbitreku?

To, kiedy zobaczysz pierwsze efekty ćwiczeń na orbitreku, jest zależne od wielu czynników. Należą do nich:

  • waga przed rozpoczęciem regularnych treningów,
  • ogólna kondycja organizmu,
  • liczba treningów wykonywanych w tygodniu,
  • czas poświęcony na ćwiczenia na orbitreku,
  • prawidłowość wykonywanych ćwiczeń,
  • dieta.

Można jednak przyjąć, że już po kilku tygodniach regularnego używania roweru eliptycznego możesz zauważyć pierwsze rezultaty. Pisząc regularnych mamy na myśli co najmniej półgodzinne treningi trzy do czterech razy w tygodniu. Jeśli do tego zastosujesz zbilansowaną dietę, będziesz się wysypiać i nawadniać swój organizm, to już po miesiącu zauważysz zdecydowaną różnicę. Zmniejszy się bowiem obwód Twojego brzucha, ramion, ud oraz łydek.

Prawidłowo wykonane ćwiczenia na orbitreku to podstawa

Musisz jednak pamiętać, że smukłą sylwetkę uzyskasz tylko dzięki odpowiednio wykonywanym ćwiczeniom. Zanim więc przystąpisz do treningu, zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi urządzenia. Źle wykonany trening na orbitreku może bowiem przysporzyć ci więcej szkody niż pożytku. Podczas korzystania z orbitreka pamiętaj o wyprostowanej sylwetce, napiętych mięśniach brzucha oraz angażowaniu w trening rąk. Ponadto postaraj się nie kiwać na boki i monitoruj swoje tętno. Optymalnie powinno ono oscylować poniżej 70 - 80 %. Tylko w ten sposób będziesz w stanie już w krótkim czasie zobaczyć efekty Twoich treningów na rowerze eliptycznym.

Komentarze