Domowe SPA dla twarzy krok po kroku

Domowe SPASPA bardzo często kojarzy nam się z drogimi, luksusowymi zabiegami, które wykonywane są w profesjonalnych gabinetach. I chociaż to skojarzenie nie jest błędne, to SPA jest przede wszystkim czasem relaksu dla całego ciała, ale także dla naszego ducha. Oznacza to, że w tym celu nie musimy udawać się do centrum odnowy biologicznej, a cały rytuał jesteśmy w stanie zrobić sobie we własnej łazience. Tym bardziej że w obecnej sytuacji związanej z pandemią jesteśmy zmuszone do znacznie częstszego przebywania w domu. Warto w związku z tym przeznaczyć raz na jakiś czas kilka godzin na zadbanie o siebie i odprężenie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w playlistę z relaksującą muzyką, maseczki do twarzy oraz peeling. Przekonaj się, jak zrobić domowe SPA dla swojej twarzy!

Zadbaj o atmosferę

Magia SPA tkwi przede wszystkim w atmosferze, która jest w stanie ukoić nawet najbardziej zszargane nerwy. Jeżeli wydaje ci się, że nie jesteś w stanie jej odtworzyć we własne łazience, to jesteś w błędzie! Jest to jak najbardziej możliwe, jednak wymaga odpowiedniego zaangażowania i poświęcenia czasu na przygotowania. Co więcej, możesz to zrobić nie inwestując dużych kwot lub wykorzystać to, co masz już w domu. Bez wątpienia przyda ci się telefon lub inne urządzenie, z którego będziesz mogła puścić muzykę relaksacyjną. Możesz znaleźć gotową playlistę lub stworzyć własną według indywidualnych preferencji. Podczas domowego SPA nie powinno zabraknąć świec, które w zależności od tego, co lubisz, mogą być zapachowe lub nie. Rozstaw je w bezpiecznych miejscach i w taki sposób, żeby dobrze oświetlały łazienkę. Dzięki temu nie będziesz musiała zapalać światła, a to właśnie półmrok jest najlepszym rozwiązaniem na regenerację zmysłów. Przygotuj także miękki ręcznik oraz szlafrok, dzięki którym wyjście z ciepłej wody będzie dużo przyjemniejsze.

Kosmetyki przede wszystkim

W trakcie domowego SPA nie powinno zabraknąć zabiegom poświęconym skórze twarzy. To właśnie ona jest jedną z najbardziej narażonych na czynniki zewnętrzne, a dodatkowo bardzo często nakładamy na nią warstwę makijażu. To sprawia, że wymaga ona regularnej pielęgnacji, nie tylko na co dzień, ale także "od święta", kiedy wykonujemy kroki zabierające więcej czasu. Oczywiście całość powinna rozpocząć się dokładnym demakijażem, a następnie oczyszczaniem. Możesz wykorzystać do tego produkty, których używasz każdego dnia. Następnie nanieś na skórę peeling. Postaw na jego enzymatyczną odmianę, która jest najmniej podrażniająca. Po odczekaniu kilkunastu minut możesz ją zmyć i wykonać tak zwaną kąpiel parową. Wystarczy, że do miski wlejesz wrzącą wodę, wrzucisz do niej wybrane zioła, a następnie nachylisz nad nią twarz i głową nakryjesz ręcznikiem. W taki sposób otworzysz pory i pozostałe produkty będą lepiej się wchłaniać. Cerę przetrzyj tonikiem, a następnie nałóż jedną z maseczek nawilżających lub odżywiających. To właśnie w maseczkach składników aktywnych jest więcej niż w kremach, dzięki czemu efekt ich działania jest widoczny szybciej. Zmyj ją zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie nanieś serum oraz krem. Swoje SPA możesz zakończyć masażem twarzy, który wykonasz palcami lub rollerem, dzięki czemu skóra będzie rozluźniona.