Dieta i zdrowie

Szpinak - mnóstwo zdrowia w małych listkach

SzpinakSzpinak jest rośliną jednoroczną, która lubi żyzną ziemię i półcień. Uprawiany jest w wielu krajach, wciąż nie doczekał się jeszcze właściwej rehabilitacji i docenienia. Niektórzy wciąż mają awersję do szpinaku i widzą w nim jedynie rodzaj sałaty, którą można smażyć. Cóż, spróbujmy przekonać nieprzekonanych.

Więcej…

 

Ocet jabłkowy - eliksir zdrowia

Ocet jabłkowyCzy chcesz mieć więcej energii, mniejszy apetyt na słodycze i rzadziej chorować? Jest prosty sposób, aby poprawić swoje zdrowie i urodę. Wspaniałym specyfikiem, pomocnym na różne dolegliwości jest naturalny ocet jabłkowy. Ten środek był znany już w starożytności, a do tej pory jest stosowany w medycynie ludowej, ze znakomitym skutkiem.

Więcej…

   

Uwaga na kleszcze

KleczeKleszczowe Zapalenie Mózgu (KZM) jest chorobą, która może dotknąć każdego z nas. W najgorszych przypadkach prowadzi ona do paraliżu całego ciała, a nawet do śmieci. Na to groźne schorzenie będące wynikiem spotkania z kleszczem, nie ma niestety skutecznego lekarstwa. Co więcej, to nie jedyna choroba, która jest wynikiem ukąszenia przez kleszcza.

Więcej…

 

Oczyszczanie wątroby

Oczyszczanie wątrobyTemat ten to temat - rzeka. Stary choć wciąż na topie. Rozpisywać by się można o kondycji tego podstawowego narządu naszego organizmu, o ile ktoś się poświęci i prześledzi rolę wątroba w naszym życiu, to zobaczy jak duży należy jej się szacunek, podziw dla cudu ewolucji, która zbudowała ten organ i może pomyśli co zrobić, by to istotne "laboratorium" naszego ciała było w pełni sprawne i wydolne?

Więcej…

   

Więcej artykułów…