Dieta a zdrowie

Wybierając dietę najczęściej kierujemy się jedną kwestią – to pozbycie się zbędnych kilogramów. W ogóle nie zwracamy uwagę na nasze zdrowie. A to wielki błąd. Nie wszystkie diety, które są dostępne w Internecie są dla nas przeznaczone. Głównie patrzymy ile w ciągu danego czasu schudniemy. Wydaje się nam, że kilka kilogramów mniej w ciągu tygodnia to dobre wyjście.

Niestety takie rozwiązania często kończą się efektem jo-jo. Poza tym nie są to odpowiednio zbilansowane diety przez co możemy po ich stosowaniu nabawić się wielu dolegliwości, a nawet chorób. Zdrowe odchudzanie to ok. 1 kilogram na tydzień. Dzięki temu nie katujemy własnego organizmu, otrzymuje on odpowiednią ilość energii i dbamy przy tym jeszcze o nasze zdrowie.

Z przeprowadzonych badań nadal wynika, że źle się odżywiamy. Szybki rytm życia powoduje, że kupujemy fast foody i szybko się nimi zajadamy w ogromnych porcjach. Błędy żywieniowe możemy wytykać niemal każdemu. Ciężko je zmienić, ponieważ problem pojawia się często od samych narodzin. Matki coraz szybciej rezygnują z karmienia piersią. Następnie kupują swoim maluchom przetwory, które również nie należą do najzdrowszej żywności. Mając kilka lat z pewnością nie raz mama albo babcia dokładała nam do obiadu, a także podawały nam przekąski.

To powoduje, że owe nawyki żywieniowe pozostają z nami i powielamy je w życiu dorosłym. Jemy zazwyczaj zbyt duże porcje. Często są to dwa-trzy ogromne posiłki w ciągu dnia. Kolejną zmorą są przekąski, których nawet nie potrafimy zliczyć. Choć największym błędem jest rezygnowanie z posiłków, a w szczególności ze śniadania. I nawet jeśli już zdecydujemy się na dietę odchudzającą to jest ona często źle dobrana i również nie wynika z niej wiele dobrego. W konsekwencji cierpi nasz organizm, a my sami musimy zmagać się w chorobami. Najczęściej taki styl życia prowadzi do cukrzycy, otyłości, a nawet chorób nowotworowych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy już od dziś zaczęli zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Nikt nie mówi o restrykcyjnych dietach. Poza tym zacznijmy ćwiczyć, spożywajmy mniej alkoholu i poświęćmy więcej czasu na snu. Nie jesteśmy robotami i każdy z nas zasługuje na odpoczynek w tym zabieganym i zestresowanym świecie.