Depilacja pastą cukrową - naturalna i skuteczna

Depilacja pastą cukrowąDepilacja pastą cukrową

Usuwanie zbędnego owłosienia obecnie to już nie tyle powinność, co absolutna konieczność. Kobiety sięgają po różne metody w walce o gładką skórę. Maszynka do golenia, depilator, krem, pianka, wosk, laser. Jest w czym wybierać. Tylko która spośród nich jest najlepsza?

Wszystko zależy od rodzaju posiadanego owłosienia, skóry i jej problemów, czasu oraz środków, jakimi dysponujemy. Jedna kwestia nie pozostawia jednak wątpliwości. Każda kobieta pragnie mieć gładką, wydepilowaną skórę przy jak najmniejszym wysiłku, przez jak najdłuższy czas.

Depilacja pastą cukrową

Bardzo modną ostatnio metodą stała się depilacja pastą cukrową. Można kupić gotową w sklepie lub przygotować ją samodzielnie w domu. Do jej sporządzenia potrzeba jedynie wody, cukru oraz soku z cytryny. Właściwy dobór proporcji składników oraz sposób przyrządzenia zdaje się być największą wadą tego rodzaju depilacji. Można znaleźć mnóstwo przepisów i porad dotyczących sposobu przygotowania pasty cukrowej. Wszystko wydaje się być łatwe, ale tylko do czasu, gdy próbujemy przygotować ją samodzielnie. Wówczas okazuje się, że pomimo precyzyjnego zastosowania składników w ilościach rekomendowanych w przepisie pasta wychodzi twarda jak kamień, albo jest tak lepka i ciągnącą, że nie sposób oderwać ją od dłoni, a co dopiero mówić o usuwaniu owłosienia. Czy warto marnować produkty na testowanie kolejnych receptur? A może dać za wygraną i korzystać ze starych, sprawdzonych sposobów. Depilacja pastą cukrową to z pewnością sprawa warta wysiłku.

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa stanowi dobre rozwiązanie dla alergików. Zrobiona jest z naturalnych składników, zatem nie uczula i nie podrażnia. Jest dobrą alternatywą wobec chemicznych pianek oraz kremów. Wychodzi również naprzeciw potrzebom osób z problemem kruchych naczynek krwionośnych oraz płytko unaczynioną skórą z tendencją do powstawania podskórnych mikrowylewów. Włosy nie są wyrywane w sposób gwałtowny jak ma to miejsce przy depilacji woskiem. Nie ma tutaj zatem ryzyka uszkodzenia skóry. Mogą ją zatem stosować osoby mające wenektazje oraz żylaki.

Depilacja pastą cukrową to metoda nieinwazyjna

Można przy jej użyciu kilkakrotnie depilować to samo miejsce. Masa ma temperaturę ciepłoty ciała człowieka, więc odpada również problem poparzonej skóry, jaki czasem ma miejsce podczas usuwania owłosienia przy użyciu rozgrzanego wosku. Jest ona dosyć ekonomiczna i wydajna. Z niewielkiej ilości składników powstaje taka ilość pasty, którą z powodzeniem można wydepilować całe nogi. Cukier stanowi naturalny konserwant pasty cukrowej, który przedłuża jej trwałość. Więc jeśli trochę masy pozostanie, możliwe jest przechowanie jej w lodówce i powtórne użycie za kilka dni. Wystarczy tylko przez chwilę rozrabiać ją w dłoniach, po to aby pod wpływem ciepła rozmiękła i nabrała bardziej plastycznej konsystencji.

Pastę cukrową można stosować na różne części ciała. Nogi, ręce, pachy oraz okolice bikini - depilacja intymna. Sposób aplikowania lepkiej masy na skórę sprawia, że depilację można wykonać samodzielne, bez pomocy innych osób. Co bywa trudne do uniknięcia w przypadku innych metod. Jedyny minus w kwestii aplikacji jest taki, że pastę nakłada się jednorazowo na niewielkie partie ciała. Stąd też proces usuwania zbędnego owłosienia tą metodą przebiega w dosyć żmudny sposób, zwłaszcza na tak dużym obszarze skóry jak nogi. Za pocieszenie służy jednak fakt, że pastą cukrową można wyrywać nawet bardzo krótkie włoski. Nie ma konieczności chodzenia w długich spodniach w letnie, upalne dni, po to by ukryć zapuszczane pod kątem depilacji owłosienie. I co ważniejsze - sukcesywne depilowanie pastą cukrową osłabia mieszki włosowe. Odrastające włoski są coraz cieńsze i słabsze. Z czasem dochodzi do ich stopniowego zaniku. Pastę cukrową nakłada się pod włos, a zrywa z włosem. Czyli odwrotnie, niż ma to miejsce w przypadku wosku. Jest to dosyć wygodne w przypadku samodzielnej depilacji, ale walor tego sposobu leży gdzie indziej. Włosy wyrywane w ten sposób nie mają tendencji do wrastania. Usuwane tą metodą nie łamią się tuż pod skórą, co szczególnie często zdarza się w przypadku mechanicznych depilatorów. Przerwany, ucięty podczas depilacji włos nie ma możliwości ponownego wybicia się przez skórę, więc rośnie pod jej powierzchnią. A to na dłuższą metę skutkuje powstawaniem zaczerwienień, guzków, stanów zapalnych, które często pozostawiają na skórze szpetne blizny.

Depilacja pastą cukrową to dobra, sprawdzona metoda. W krajach arabskich kobiety usuwają nadmiar owłosienia w ten sposób od wielu lat. Mają swoje sposoby na przygotowanie oraz użycie pasty. My próbujemy je dopiero wypracować. Kosztuje to sporo wysiłku i cierpliwości, przynajmniej na początkowym etapie. Ale biorąc pod uwagę mnogość zalet tej metody, chyba warto podjąć ten wysiłek i cieszyć się zdrową, gładką, ładnie wyglądającą skórą przez długi czas.

Komentarze