Czym jest i do czego służy pasta do włosów?

Pasta do włosówKosmetyków do stylizacji włosów męskich nie brakuje. Panowie często sięgają po wosk, pomadę, krem czy glinkę. Popularnym kosmetykiem jest też pasta. Kosmetyk ten działa podobnie jak wosk. Jego głównym zadaniem jest wystylizowanie fryzury. Oprócz tego pasta dodaje połysku i miękkości czuprynie. Kiedy warto sięgnąć po pastę do włosów?

Kiedy warto stosować pastę do włosów?

Pasta do włosów jest kosmetykiem doskonale modelującym czuprynę oraz pomagającym w ich stylizacji. Polecana jest przede wszystkim do włosów krótkich, dlatego na https://www.perfumeria.pl/collections/dla-mezczyzn-wlosy pasty to najpopularniejsze kosmetyki do stylizacji włosów męskich. W drogeriach preparat ten można kupić pod różną postacią. Przyjmuje on formę żelu, wosku lub pomady. Podczas stylizacji pasta nadaje miękkości włosom i utrwala je, ale nie mocno. Oznacza to, że fryzura utrwalona pastą, nie będzie mocno statyczna. Najlepiej więc sięgać po nią przy włosach normalnych, twardych i grubych o średniej i krótkiej długości. Pasta sprawdzi się również przy stylizacji włosów kręconych i falowanych. Właściwie dozowany kosmetyk pozwoli unikać nieestetycznego efektu strąków czy nadmiernej lepkości loków. Pasty raczej nie powinno się stosować do utrwalania włosów cienkich i słabych.

Pasta do włosów

Rodzaje past do włosów

Rodzaj pasty warto dobrać do swoich potrzeb. W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, można posłużyć się matową pastą do włosów lub tą nadającą włosom wysoki połysk. Ta pierwsza polecana jest do włosów męskich. Pozwoli je usztywnić i nadać charakteru. Dzięki niej można również uzyskać naturalny efekt. Na rynku dostępne są też pasty wygładzające oraz kosmetyki do stylizacji włosów męskich nadające tekstury, które trudno ułożyć. Pasty teksturyzujące idealne są dla panów mających krótkie, pocieniowane włosy. W drogeriach można kupić również pasty stylizacyjne, których podstawowym zadaniem jest pogrubienie struktury włosów i nadanie im objętości.

Preparaty do włosów

Warto pamiętać, że każda z past do włosów posiada własny stopień utrwalenia. Wybierać można między lekkim, średnim, mocnym oraz bardzo mocnym. Ważne jest, aby nie mylić stopnia utrwalenia z usztywnieniem - to ze strony pasty nie grozi.

Jak stylizować włosy pastą?

Za pomocą pasty do włosów można stworzyć szereg fryzur. Dzięki niej stworzyć można m.in. efekt włosów plażowych, czyli swobodnych i pełnych wiatru. Stylizacja pastą zapewni większą elastyczność oraz możliwość wykonania klasycznych, gładkich fryzur. Sprawdzi się również przy stworzeniu nowoczesnych fryzur w stylu messy.

Pasta do włosów

Aby uzyskać pożądaną fryzurę, niewielka ilość kosmetyku nabiera się na dłonie i rozprowadza palcami na włosach. Pod wpływem ciepła pasta zmienia swoją strukturę i łatwiej się aplikuje. Pastę najlepiej używać na włosy suche, choć można też spotkać preparaty przeznaczone do stylizacji na mokro.

Komentarze