Czy wypada mówić gościom co chcemy dostać na prezent?

Kiedy jesteśmy zapraszani na jakąkolwiek uroczystość nie wypada nam przychodzić bez prezentu. Coraz częściej możemy spotkać się z prośbami, by ich nie przynosić, ale prawda jest taka, że po prostu nie wypada. Podarowujemy choć niewielkie upominek. Zapraszając gości na nasze wesele mają oni nie małe zmartwienie.

Idzie to także w drugą stronę - z pewnością nie raz udawaliśmy jak to bardzo podoba się nam prezent. Możemy zatem dojść do wniosku, że najlepiej byłoby powiedzieć czego tak naprawdę oczekujemy. Czy jednak wypada mówić gościom weselnym co chcemy dostać na prezent?

Prawda jest taka, że coraz więcej Par Młodych to stosuje. I tu pojawia się pierwsza opcja jak to zrobić - już podczas wysyłania zaproszeń do gości możemy dopisać notkę, w której możemy poinformować, że np. zamiast kwiatów prosimy o datki na schronisko czy zakup wina. Zdarza się i tak, że Pary Młode proszę o kilka zagrań w Lotto. A jak wygląda dołączenie listy naszych upragnionych prezentów? Z tym bywa faktycznie już różnie. Takie rozwiązanie może być już różne postrzegane przez gości.

Należy jednak zauważyć, że jesteśmy dorosłymi ludźmi i jeśli nasi goście mają wydać niemałe pieniądze to warto, by zrobili to w taki sposób, by owe prezenty nam się przydały. I tu faktycznie coraz częściej w grę wchodzą internetowe listy prezentów. Każdy gość ma do niej dostęp. A po zakupie często znika z listy lub jest wyświetlany w danym kolorze, by nie powielić zakupu. Dla samych gości jest to spore ułatwienie, ponieważ nie muszą zastanawiać się co by nam sprawiło przyjemność. Mogą także wybrać coś co będzie na ich kieszeń i dość łatwo dostępne. Ostatecznie nie jest niczym złym powiedzenie naszym gościom co chcielibyśmy dostać na prezent. Tak naprawdę wielu z nich dopytuje się właśnie o to. Nie należy zatem udawać, że nie słyszało się pytania bo nie ma w tym nic złego. Poza tym każdy doskonale wie, że organizacja wesela to wcale niemały wydatek. Prosząc zatem gości o wymarzone prezenty z pewnością lepiej zaczniemy wspólne życie, mieszkanie.