Czy można zapobiegać pryszczom?

Czy można zapobiegać pryszczom?Pryszcze, wypryski na skórze, zaskórniki potrafią uprzykrzyć dzień każdemu. Ten niefortunny problem skórny pojawia się w okresie dojrzałości, ale nawet skóra zadbana i podawana codziennej pielęgnacji, może się z nimi zmagać od czasu do czasu.

Czy możliwe jest zapobieganie pryszczom zanim jeszcze pojawią się na skórze?

Jak zadbać o to, by pojawiały się jak najrzadziej i były pod pełną kontrolą?

Na szczęście istnieje wiele sposobów zapobiegania problemom skórnym i radzenia sobie z pryszczami. Od bardziej rygorystycznych, lekarstw, kremów np. Vichy, po środki stosowane przez nasze babcie. Warto jednak zaznaczyć, że każdy organizm reaguje inaczej i nie wszystkie specyfiki są stworzone dla każdego, ale drogą prób i błędów każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego.

Aby zapobiec pryszczom trzeba dbać o właściwą higienę skóry. Mycie twarzy dwa razy dziennie zapobiega nagromadzaniu brudu, zanieczyszczeń, usuwa również nadmiar oleju znajdującego się na wierzchniej warstwie skóry. W myciu twarzy ważny jest jednak umiar. Zbyt częste mycie może spowodować wysuszenie skóry i prowadzić do podrażnień. Skóra ze skłonnością do trądziku i pryszczy potrzebuje łagodnego traktowania, dlatego warto zrezygnować z używania szorstkich gąbek i ręczników, które mogą być siedliskiem bakterii i mogą nasilać stany zapalne skóry.

Po umyciu skóry twarzy trzeba zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, zabezpieczyć twarz przed wysuszeniem i podrażnieniem. Osoby cierpiące z powodu pryszczy, powinny wybierać kremy i balsamy odpowiednio dobrane do rodzaju ich skóry, lekkie i mniej oleiste. Higiena to również dbałość o czystość rąk. Każdorazowo po przeprowadzeniu zabiegów na twarz ręce powinno się dokładnie umyć, zapobiegając przenoszeniu się bakterii.

Istnieje szereg kosmetyków, które można stosować na pryszcze w najwcześniejszej fazie, czyli jeszcze przed pojawieniem się nieznośnego problemu. Stosuje się je w momencie, kiedy zauważamy na skórze pierwsze zmiany i objawy zapalania.

Pozytywny wpływ na skórę naszej twarzy, jej czystość i gładkość mają również peelingi i maseczki do twarzy. Ich częste stosowanie może podrażnić skórę, ale kuracja przeprowadzana nie częściej niż raz w tygodniu może mieć zbawienny wpływ na naszą walkę z pryszczami.