Czy krem ochronny do twarzy można stosować pod makijaż?

Krem ochronny do twarzyOchrona przeciwsłoneczna kojarzy się nam z upalnym latem i gęstymi warstwami tego samego kremu ochronnego, kładzionymi na twarz i całe ciało. Do niedawna rozróżnienie na kremy SPF do twarzy i całego ciała w ofercie popularnych drogerii niemalże nie istniało. Na szczęście ten stan rzeczy się zmienił i teraz bez problemu możemy kupić krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. Czy chcąc chronić cerę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, musisz zrezygnować z makijażu? Sprawdziliśmy to!

Nowy trend w pielęgnacji twarzy

Coraz częściej w Internecie słychać głosy, mówiące o tym, że o ochronę przeciwsłoneczną naszego ciała powinniśmy dbać przez cały rok. Nawet w miesiącach zimowych, kiedy słońce chowa się za grubą warstwą chmur, do powierzchni skóry docierają różne formy jego promieniowania. Co prawda w pochmurny dzień nie nabawimy się poparzeń, ale ten, kto choć raz poszedł w góry w słoneczny, mroźny dzień z pewnością mógł przekonać się o tym, iż to nie wysoka temperatura decyduje o ich powstawaniu.

Ochrona przeciwsłoneczna cały rok

Promieniowanie ultrafioletowe nie jest w stanie przeniknąć przez grube warstwy zimowych ubrań, jednak skóra naszej twarzy jest wystawiona na jego działanie przez cały rok. A to może prowadzić nie tylko do objawów dobrze znanych nam z plaży, ale w dłuższej perspektywie będzie także przyspieszać proces zwany fotostarzeniem się skóry. Przy okazji warto pamiętać o tym, że promieniowanie słoneczne wpływa na rozwój jednego z najpopularniejszych i najgroźniejszych nowotworów skóry - czerniaka.

Używaj kremu ochronnego każdego dnia!

Zadbaj o to, by używany przez Ciebie krem na dzień, miał w składzie filtry SPF i to nie mniejsze niż 50. Im wcześniej zaczniesz używać krem ochronny do twarzy (https://basiclab.shop/kategoria/ochrona-przeciwsloneczna), tym dłużej Twoja cera pozostanie jędrna, gładka i dobrze nawilżona. Nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania takiego kosmetyku? Zajrzyj na dział z dermokosmetykami w najbliższej drogerii. Tam z pewnością znajdziesz produkty do zadań specjalnych.

Filtr przeciwsłoneczny a makijaż

Zastanawiasz się, czy konsystencja kremu ochronnego nie będzie kłócić się z używanym przez Ciebie podkładem? Kosmetyk stworzony z należytą dbałością, nie powinien wchodzić w interakcje z produktami do makijażu, jeżeli jednak się obawiasz, mamy kilka zasad, które Ci pomogą:

  • Po pierwsze: wybierz dobry krem - taki, który nie będzie dodatkowo obciążał Twojej twarzy. Powinien mieć skład pozbawiony silikonów i barwników, a także możliwie lekką konsystencję.
  • Po drugie: jeżeli używasz gęstego i mocno "treściwego" podkładu - rozważ znalezienie lżejszego zamiennika.
  • Po trzecie: zanim zaczniesz nakładać podkład, poczekaj, aż krem dobrze się wchłonie.

Pamiętaj też o tym, by nie używać zbyt dużej ilości produktów: zarówno tych do makijażu, jak i pielęgnacyjnych. Na początku może być trudno zmienić przyzwyczajenia, jednak z czasem z pewnością dojdziesz do wprawy. My trzymamy kciuki za Ciebie i za wprowadzenie do pielęgnacji nowego elementu - kremu, który ochroni nie tylko Twoje piękno, ale też i zdrowie.

Komentarze