Co należy wiedzieć przed laserową korekcją wzroku?

Laserowa korekcja wzrokuNa laserową korekcję wzroku decyduje się coraz więcej osób, a to za sprawą tego, że staje się jedną z najskuteczniejszych sposobów na leczenie wad wzroku. Nadal jednak pojawiają się pytania, na które odpowiedź chciałby znać każdy pacjent decydujący się na ten zabieg. Warto poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, by poczuć się bezpiecznie i pewnie, wybierając się na laserową korekcję wzroku.

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Warto wiedzieć, że do tego zabiegu należy się dobrze przygotować. Kobiety powinny pamiętać, by sześć miesięcy przed planowanym zabiegiem nie zażywać środków antykoncepcyjnych. Warto również pamiętać, że sześć tygodni przed zabiegiem nie można stosować twardych soczewek kontaktowych. Dwa tygodnie przez planowanym zabiegiem należy unikać noszenia miękkich soczewek kontaktowych. Dwa dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie alkoholu.

O czym pamiętać w dniu laserowej korekcji wzroku?

W dniu zabiegu również trzeba się dobrze przygotować. Po pierwsze trzeba się zrelaksować i odprężyć. Jeśli zabieg będzie wykonywany przez zespół specjalistów i profesjonalistów, to można mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a osiągnięty efekt z pewnością będzie zadowalający. Dodatkowo warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem, które z pewnością przydadzą się po zabiegu. Warto zjeść lekki posiłek, by uniknąć problemów trawiennych. Na zabieg lepiej ubrać się wygodnie, by czuć się komfortowo w czasie jego trwania. Panie powinny pamiętać o tym, że makijaż tego dnia nie będzie potrzebny.

Ile trwa laserowa korekcja wzroku?

Wiele osób uważa, że zabieg ten trwa bardzo długo. Ile trwa laserowa korekcja wzroku? To zabieg, który trwa zaskakująco krótko. Nie można zapomnieć o tym, że jest to zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że pacjent nie jest hospitalizowany. Pacjent na początku poddawany jest badaniom, które trwać mogą maksymalnie 45 minut. Następnie przechodzi się do zabiegu, który finalnie trwa około 30 sekund na jedno oko. Następnie pacjent wyprowadzany jest do sali, w której może odpocząć. Przed wyjściem do domu jest ponownie kontrolowany.

Czy laserowa korekcja wzroku boli?

Wiele osób obawia się, że laserowa korekcja wzroku jest bolesna. Prawda jest taka, że jest to zabieg, do którego niezbędne jest znieczulenie. Do oczu wkrapiane są krople znieczulające, które mają bardzo silne i natychmiastowe działanie. Dzięki czemu w trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Zabieg taki jak laserowa korekcja wzroku jest bezpieczny, co potwierdzają wyniki z całego świata Niemal 95% pacjentów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z tego zabiegu, wyraża zadowolenie z rezultatów, które udało się uzyskać. Jak skuteczna jest laserowa korekcja wzroku? Opinie pacjentów są w większości przypadków pozytywne. Prawidłowa ostrość widzenia stabilizuje się do 12. miesięcy od wykonania zabiegu.

Wiedząc nieco więcej na temat tego zabiegu, można poczuć się bezpieczniej i pewniej w trakcie jego trwania.

Komentarze