Co musimy wiedzieć o sesji ślubnej?

Sesja ślubnaSesja ślubna to nieodłączny element każdego wesela. To właśnie w jego trakcie wiele Par Młodych ucieka na jakiś czas, by wykonywać zdjęcia, które mają stanowić pamiątkę z tego dnia na całe życie. Zanim jednak zaczniemy cokolwiek organizować w tym kierunku warto pomyśleć o kilku ważnych kwestiach.

Pierwsza z nich zostało już poruszona - to czas sesji. Czy faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest organizować ją w trakcie wesela? Czy warto zostawiać gości i wyciąg kilkadziesiąt minut z tego przyjęcia? Sama sesja nie trwa wtedy długo, ponieważ spieszymy się, by wrócić na salę. I tu pojawia się ciekawe rozwiązanie - sesja ślubna w innym terminie niżeli organizowane jest nasze wesele.

Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim możliwość zabawy na własnym przyjęciu. Poza tym jeśli nasza sesja ślubna będzie organizowana w inny dzień z pewnością podejdziemy do tego bez stresu – nie będziemy musieli się spieszyć. Kiedy jednak to powinno być? Pamiętajmy, że nie musi być to organizowane na kolejny dzień. Być może ważna jest dla nas pora roku? Jeśli nasze wesele odbywa się w lato, a pragniemy mieć iście zimowy plener możemy poczekać kilka miesięcy. Nie ma w tym absolutnie nic złego. I najważniejsza kwestia - wybór fotografa. Musi być to fotograf ślubny, który ma ciekawe portfolio i przede wszystkim pomysły. Co możemy sami zrobić, by wybór był możliwie jak najlepszy? Oczywiście przejrzeć portfolio.

Dodatkowo możemy sprawdzić czy może znajdziemy jakieś komentarze na temat pracy fotografa w Internecie. Nie zaszkodzi nam mieć również własne pomysły. Nie musi być to przecież sesja wykonana w pracowni pod różnymi tłami. Możemy wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Może być to miejsce, które lubimy lub miejsce, w którym się poznaliśmy. Wiele zależy tak naprawdę od naszego nastawienia i podejścia do tego tematu. W trakcie samej sesji z pewnością nie należy być spiętym. Dlatego też coraz częściej wykonuje się sesje ślubne w terminie innym niżeli organizowane jest wesele. W końcu jest to pamiątka na długie lata.