Choroby skóry w pigułce

Skóra jest ważną ozdobą dla każdego człowieka, ma też ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Im zdrowsza, im piękniejsza - tym lepiej dla nas. niestety - często choroby skóry sprawiają, że ten ważny narząd traci nie tylko piękny wygląd, ale i zdolność chronienia nas przed szkodliwym wpływem środowiska. Na szczęście współczesna dermatologia to coraz szersza wiedza na temat chorób skóry oraz rosnąca liczba terapii, z których możemy korzystać.

A jakie choroby skóry dokuczają nam najczęściej?

Wśród tych chorób skóry, z którymi współczesna dermatologia boryka się najczęściej, ważne miejsce zajmuje ATS - atopowe zapalenie skóry. Jest to uciążliwy problem, z którym wiąże się sporo zagrożeń. Dlaczego? Bo skóra atopowa jest bardzo słaba i sucha, co naraża ją na częstsze podrażnienia oraz stany zapalne. Inną chorobą skóry, z którą boryka się wiele osób na całym świecie, jest łuszczyca. I ta choroba skóry ma charakter przewlekły, i tu ryzyko pojawienia się dodatkowych komplikacji jest bardzo wysokie. I w jednym, i w drugim przypadku, sprawą bardzo ważną staje się odpowiednia pielęgnacja skóry.

Łagodne kosmetyki, które chronią i nawilżają skórę - to podstawa. Warto też korzystać ze specjalistycznych preparatów przeznaczonych do cery problemowej. Rozwijająca się dermatologia sprawia, że takich specjalistycznych kosmetyków pojawia się na polskim rynku coraz więcej. Dzięki specjalistycznym kosmetykom można lepiej radzić sobie nie tylko z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry, ale i z taką chorobą, jaką jest trądzik. Pamiętajmy, że i on jest chorobą skóry, która - przy braku odpowiedniego leczenia - może stać się dla nas początkiem znacznie poważniejszych problemów ze skórą i jej stanem.