Cellulit i jego przyczyny

Cellulit u kobietyCellulit i jego przyczyny.

Aby skutecznie pokonać wroga, należy go wpierw dobrze poznać. Zasada ta obowiązuje również wtedy, gdy wrogiem jest cellulit, zaś celem toczonej kampanii wojennej wyparcie do z naszych ud. By móc go pokonać i rozprawić się z nim raz na zawsze trzeba w pierwszej kolejności poznać przyczyny tego problemu.

Czym zatem jest cellulit? Dlaczego atakuje nasze ciało?

Cellulit, choć dla wielu kobiet jest poważnym problemem, jest niczym innym, jak tylko problemem kosmetycznym. Atakuje on skórę od wewnątrz zmieniając jej wygląd na zewnątrz.

Za całe zamieszanie z cellulitis odpowiedzialne są takie problemy, jak delikatna tkanka łączna występująca u kobiet oraz gromadzące się pod skórą komórki tłuszczowe, które mają kulisty kształt. Gdy zapasy tłuszczu stają się zbyt obfite, wtedy pojawia się cellulit. Tworzą go łączące się komórki tłuszczowe, które zaczynają uciskać skórę i sprawiają, że na skórze pojawiają się zgrubienia oraz wgłębienia.

Taka skóra jest mało elegancka i bardziej przypomina skórkę pomarańczy tzw. pomarańczowa skórka. Choć cellulit bywa najczęściej efektem złego odżywiania się i braku ruchu, nie wszystkie kobiety są nim tak samo zagrożone. Niektóre panie są bardziej narażone na ten problem. To przede wszystkim te panie, które mają bardziej kobiece kształty i wyższy poziom estrogenów. Ten hormon sprawia, że kobiety są bardziej podatne na wystąpienie „pomarańczowej skórki” i już drobne zaniedbania mogą stać się przyczyną brzydkich zmian związanych z tłuszczem gromadzącym się pod skórą.

Choć panie wysokie i szczupłe są bardziej odporne na ten problem, nie oznacza to, że mogą bezkarnie zaniedbywać swój wygląd. Dla nich odpowiednia dieta i ruch są tak samo ważne, gdyż wszelkiego rodzaju problemy związane z trawieniem lub zatrzymaniem wody w organizmie również mogą zaowocować takim problemem, jakim jest cellulitis. Warto pamiętać, że walka z tym problemem może trochę potrwać, a z pewnością będzie wymagała systematyczności, konsekwencji i cierpliwości. Niestety na cellulitis nie wynaleziono jeszcze cudownego leku, zatem kobiety są ograniczone do diety, ćwiczeń i masażu.