Atrybuty ślubne

Suknie ślubneJaka powinna być idealna suknia ślubna? Musi przede wszystkim pasować do właścicielki, zarówno do jej figury jak charakteru. Suknię ślubną można uszyć, kupić w sklepie jak również zamówić u projektanta.

Nie oszukujmy się, nie jest to mały wydatek, ale wygląd w tym dniu jest dla panny młodej bardzo ważny. Suknie ślubne są bardzo różnorodne. Klasyczne i tradycyjne są oczywiście te długie i białe, ale obecnie wiele kobiet woli coś bardziej awangardowego.

Ogromną popularnością cieszą się również kremowe suknie. Pięknie prezentują się przy każdym typie urody. Można również zakupić suknię kolorową. W modzie są suknie bladoróżowe, błękitne, a nawet w odcieniach czerwieni, lub przynajmniej w takimi elementami. Suknia może być prosta jak i zdobiona.

Można ją udekorować kryształkami, koronką czy kolorowymi wstawkami. Suknie najczęściej składa się z gorsetu i spódnicy. Gorset nie powinien być ani na luźny ani za ciasny. Spódnica może być prosta, o kształcie tulipana lub rozkloszowana. Do takiej sukni należy dobrać buty i odpowiednie dodatki.

Symbolem zawarcia małżeństwa są obrączki ślubne. Młodzi mogą wybrać się po nie wspólnie i zastanowić się, jakie wybrać. W sklepach jubilerskich nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ kolekcji pięknych i eleganckich obrączek jest naprawdę wiele.

Tradycjonaliści mogą zdecydować się na złote obrączki ślubne. Prezentują się one niezwykle szykownie, są dość kosztowne, ale przecież to symbol miłości, jaka łączy nas z ukochana osoba. A co jeśli nie złoto? W takim razie może srebro lub platyna.

Takie obrączki wyglądają naprawdę bardzo efektownie, można na nich wygrawerować romantyczny napis, imię małżonka lub datę ślubu. Pięknie wyglądają również obrączki z białego złota. Można też zażyczyć sobie pierścionek, w którym połączymy dwa metale, na przykład złoto i srebro czy złoto żółte i białe.

Prezentują się one naprawdę niesamowicie. Obrączki mogą również zawierać drogocenne kamienie, na przykład brylanciki. Najczęściej takie zdobione kamienie dodaje się do kobiecych obrączek, aby się wyróżniały.