6 naturalnych produktów, które łagodzą objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

ImbirNie jest łatwo każdego miesiąca przeżywać od nowa zespół napięcia miesiączkowego. Niestety zażywanie środków farmakologicznych nie jest najlepszym rozwiązaniem, choć wiele kobiet właśnie do niego w pierwszej kolejności się ucieka. Istnieją naturalne produkty, które mogą pogorszyć symptomy PMS (np. sól, tłuszcze nasycone, kawa i cukier), ale i takie, które łagodzą nieprzyjemne objawy związane z menstruacją.

Oto one:

1) Gorzka czekolada. Dobra wiadomość dla wszystkich łasuchów płci pięknej. Ciemna czekolada bogata jest w magnez, który łagodzi skurcze i bóle głowy (częste objawy PMS). Gorzka czekolada zawiera również antyoksydanty, które działają przeciwzapalnie. Warto pamiętać, aby wybierać czekoladę, która zawiera minimum 70 % kakao, ponieważ taka jest najzdrowsza.

2) Imbir. Jeśli przed miesiączką lub w jej trakcie odczuwasz mdłości, z pomocą przyjdzie woda imbirowa. Nie tylko ma ona orzeźwiający smak, ale wspomaga również trawienie i działa przeciwzapalnie.

3) Zielone warzywa liściaste. Boćwina, jarmuż i szpinak są pełne odżywczych składników o właściwościach przeciwzapalnych. Zawarte w nich: wapń, magnez, błonnik, witaminy z grupy B oraz żelazo poprawiają nastrój, jakość snu oraz łagodzą bóle brzucha.

4) Jajka. Jajka zawierają kwasy tłuszczowe Omega - 3, witaminę D oraz białko. Składniki te działają korzystnie na samopoczucie i zmniejszają ogólną drażliwość.

5) Łosoś. Łosoś jest dobrym źródłem witaminy D, która łagodzi depresję i stany zapalne.

6) Buraki. Buraki zawierają potas, który zapobiega wzdęciom, często pojawiającym przed miesiączką. Minerały zawarte w burakach działają również przeciwzapalnie i łagodzą bóle miesiączkowe.