Uroda

Kolory jesieni

Styl boho króluje na wybiegach, a na twarzy? Idealne brwi, mocna kreska u dołu oka, wyraźne usta i kolory - niebieski, fiolet, brąz we wszystkich odcieniach.

Więcej…

 

Cellulit i jego przyczyny

Cellulit u kobietyCellulit i jego przyczyny.

Aby skutecznie pokonać wroga, należy go wpierw dobrze poznać. Zasada ta obowiązuje również wtedy, gdy wrogiem jest cellulit, zaś celem toczonej kampanii wojennej wyparcie do z naszych ud. By móc go pokonać i rozprawić się z nim raz na zawsze trzeba w pierwszej kolejności poznać przyczyny tego problemu.

Czym zatem jest cellulit? Dlaczego atakuje nasze ciało?

Cellulit, choć dla wielu kobiet jest poważnym problemem, jest niczym innym, jak tylko problemem kosmetycznym. Atakuje on skórę od wewnątrz zmieniając jej wygląd na zewnątrz.

Więcej…

   

Lawenda - właściwości kosmetyczne

Lawenda jest jedną z tych roślin leczniczych, z których z powodzeniem można korzystać w walce o zdrowie, jak i w trosce o piękny wygląd. Lawenda, jako roślina kosmetyczna, radzi sobie doskonale, a dzięki wspaniałym składnikom może nam pomagać w walce z wieloma dolegliwościami. Jak możemy ją wykorzystać? Jakie składniki znajdują się w lawendzie?

Lawenda może się pochwalić sporą ilością składników, które skutecznie pomagają nam zachować dobrą formę. Wiadomo, że jest ona źródłem wyjątkowo cennych olejków eterycznych, z powodzeniem wykorzystywanych w aromaterapii.

Więcej…

 

Arnika górska i jej właściwości kosmetyczne

Duże kwiaty arniki górskiej o intensywnej, pomarańczowo-żółtawej barwie oraz przyjemny zapach - takimi cechami arnika górska już dawno oczarowała miłośników przyrody. Ta popularna w całej Europie bylina jest też cennym lekiem, z którego zwolennicy naturalnej medycyny chętnie korzystają do walki z dokuczliwymi ranami. Z suszonych kwiatów oraz z całego ziela arniki górskiej chętnie korzysta też kosmetyka naturalna. W jaki sposób?

Więcej…