Arnika górska i jej właściwości kosmetyczne

Duże kwiaty arniki górskiej o intensywnej, pomarańczowo-żółtawej barwie oraz przyjemny zapach - takimi cechami arnika górska już dawno oczarowała miłośników przyrody. Ta popularna w całej Europie bylina jest też cennym lekiem, z którego zwolennicy naturalnej medycyny chętnie korzystają do walki z dokuczliwymi ranami. Z suszonych kwiatów oraz z całego ziela arniki górskiej chętnie korzysta też kosmetyka naturalna. W jaki sposób?

Arnika górska, jako roślina kosmetyczna, może skutecznie wspierać nas w walce o zdrowie skóry oraz o poprawę jej wyglądu. Kosmetyka naturalna doceniła tu przede wszystkim kwiaty arniki, w których znajdują się cenne olejki lotne. W jaki sposób można wykorzystać ich moc? Arnika górska, a raczej wyciąg z jej kwiatów, to cenny dodatek do kremów przeciwzapalnych.

Wyciąg z tej rośliny sprawdza się jednak i w tych kremach, które mają oczyszczać cerę oraz wspierać proces jej regeneracji. Jako roślina kosmetyczna jest też arnika górska częstym dodatkiem do płynów do twarzy, można z niej też przygotować cenne dla zdrowia skóry parówki.

Takie zabiegi doskonale sprawdzają się tuż przed nałożeniem maseczki kosmetycznej, a dobrze przygotowana do zabiegu skóra jest w stanie wyciągnąć z takiej maseczki znacznie więcej cennych składników. Arnikę górską dodatkowo znajdziemy w niektórych kosmetykach do pielęgnacji włosów, dla których ta roślina kosmetyczna może się okazać cennym sojusznikiem w walce o zdrowie i piękny wygląd.

Kolory jesieni

Styl boho króluje na wybiegach, a na twarzy? Idealne brwi, mocna kreska u dołu oka, wyraźne usta i kolory - niebieski, fiolet, brąz we wszystkich odcieniach.

Cellulit i jego przyczyny

Cellulit u kobietyCellulit i jego przyczyny. Aby skutecznie pokonać wroga, należy go wpierw dobrze poznać. Zasada ta obowiązuj

Lawenda - właściwości kosmetyczne

Lawenda jest jedną z tych roślin leczniczych, z których z powodzeniem można korzystać w walce o zdrowie, jak i w trosce o piękny wygląd. Lawenda, jako roślina kosmetyc